Дім з кришталевими вікнами « Офіційний портал Чернівецької міської ради
01.06.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
7 жовтня в рамках програми заходів до Дня міста в приміщенні Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського відбулася презентація книги «Дім з кришталевими вікнами (Історія вілли на вул. Українській, 22)» за авторською програмою відомого архівіста, наукового працівника ЧНУ імені Ю.Федьковича Марії Никирси, яка ознайомила всіх присутніх з новими дослідженнями. Вона розповіла про нелегкий, але водночас цікавий, пошук в Державному архіві Чернівецької області, в періодичних і довідкових виданнях наукової бібліотеки ЧНУ ім. Ю. Федьковича інформації про перших власників будинку та людей, які жили у ньому в різні часи.

На презентації виступив журналіст-краєзнавець, автор багатотомного видання з історії вулиць міста Львова Ігор Мельник. Він розповів про архітектурні стилі та особливості цієї будівлі. Професор, письменник, зав. кафедрою гуманітарних наук Івано-Франківського медуніверситету Володимир Качкан поділився своїми враженнями від перебування у Чернівцях та в «домі з кришталевими вікнами» зокрема. Вірш-посвяту «Вілла» зачитала поетеса Тамара Севернюк.

Гостями презентації були науковці, архітектори, представники влади, журналісти, студенти та небайдужі до культури міста чернівчани.

Науково-публіцистичне видання містить унікальні відомості про будинок в м. Чернівці за адресою вул. Українська, 22. Історія згаданої вулиці та вілли, в якій сьогодні перебувають Муніципальна бібліотека ім. А. Добрянського та редакція громадсько-політичної газети «Буковина», представлена науковцями (істориками, краєзнавцями, архітекторами, журналістами) в аспекті архітектури та культурно-історичного життя будівлі. Книжка призначена для архітекторів, істориків, краєзнавців, педагогів та всіх, хто цікавиться історією та культурним життям Чернівців.

Видання здійснено за підтримки Чернівецької міської ради у видавничому центрі «Місто». Наразі вийшов друком лише один примірник, але, сподіваємося, завдяки меценатам буде надруковано і весь наклад. Також частину коштів на видання цієї книжки надали депутат Чернівецької міської ради Степан Ленігевич та науковець Володимир Качкан.

Книги та добрі справи зроблять наше життя красивим…

Муніципальна бібліотека імені Анатолія Добрянського,

м. Чернівці, вул. Українська, 22, 58000; тел.: (0372) 55-91-48

Е-mail: dobrabiblioteka@gmail.comЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *