«Ми повинні відкрити Чернівці світу» – впевнений секретар Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин « Офіційний портал Чернівецької міської ради
24.10.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Чернівецька влада продовжує визначати першочергові напрямки своєї діяльності. Одним з таких має стати посилення зовнішньополітичної діяльності нашого міста. Адже хто б там що не казав, але якщо про наше місто не будуть знати закордоном, то навряд чи можна сподіватися на збільшення кількості туристів, зростання обсягів інвестицій, тощо.

Своїм баченням щодо активізації міжнародної діяльності міста з нами поділився секретар Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин.

Наше місто має багату та славну історію. В різні періоди свого існування воно «було свідком» творчості багатьох, відомих не лише на теренах сучасної України, а й далеко за її межами письменників та поетів, таких як Юрій Федькович, Ольга Кобилянська, Пауль Целан, Міхай Емінеску, Роза Ауслендер, «милувалося» надзвичайним голосом Йозефа Шмідта та Сіді Таль, «надихало» на нові шедеври Івана Миколайчука, «подарувало світу» вічні пісні Володимира Івасюка та Назарія Яремчука, стало справжньою перлиною на мапі Європи завдяки майстерності Йозефа Главки, Фердинанда Фельнера, Германа Гельмера та багатьом іншим відомим людям, які прославляли наше місто, імена яких по праву закарбовані в його історії.

Тут завжди мирно проживали представники багатьох різних етнічних спільнот, що зробило наше місто толерантним, гостинним та відкритим для кожного, хто бажав його відвідати чи оселитися в ньому. Я переконаний, що ми повинні продовжувати ці традиції й робити все для того, щоб місто було центром культури, мистецтва, освіти й туризму не лише України, але й Європи.

– Скажіть, чому ви таку велику увагу приділяєте саме міжнародній діяльності?

– Поки що мені важко сказати у чому криються причини, але протягом останніх років всі міжнародні відносини Чернівців зводились до формальної переписки та офіційних привітань з національними святами. Так не повинно бути. Якщо колись у Чернівцях було умовно п’ять іноземних представництв, то зараз має бути десять. Тож, наше першочергове завдання активізувати міжнародну діяльність міста, відновити втрачені контакти та формувати нові.

Ми повинні налагодити плідні, продуктивні стосунки з нашими іноземними колегами, ближче співпрацювати з нашими містами-побратимами та містами-партнерами, максимально інтегруватися та відкрити наше місто для європейської та світової спільноти.

– Які перші кроки зроблені у цьому напрямку?

– Під час останнього Петрівського ярмарку ми досягнули конкретних домовленостей щодо співпраці з нашим містом-побратимом Коніном з Польщі, обумовили напрямки співробітництва з російським дипломатичним представництвом у Львові. На разі готується офіційний візит до нашого міста-партнера Тімішоари в Румунії, де ми плануємо зустрітися з керівництвом міста, діловими колами, культурними товариствами та обговорити наше подальше співробітництво, представити Чернівці в «новому світлі», привабливому для туристів та інвесторів. Ведеться кропітка робота щодо налагодження стосунків з деякими містами Болгарії, Молдови, Литви та інших країн. Я переконаний в необхідності розширення нашого кругозору, відкриття нових можливостей для міста, залучення іноземного досвіду для вирішення місцевих проблем. Ми повинні «відкрити» Чернівці, показати його світу, щоб ним пишалися не лише ми. Наше місто заслуговує більшої шани та слави! Наше місто – це наша гордість!

Тетяна Лужинська, «Буковинська правда»  1. Николай

    как это все звучит. Если бы строили плохо то этой архитектуры уже давно не было бы, потому что она нужна только туристам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *