Пріоритети фінансування з державного бюджету на капітальний ремонт і реконструкцію житла « Офіційний портал Чернівецької міської ради
04.08.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Міською радою приділяється постійна увага впровадженню енергозберігаючих технологій та новацій в будівництві, реконструкції та капітальному ремонту житлового фонду, ефективних засобів зменшення енерговитрат при експлуатації житла та зниження витрат тепла в житлових будинках, відновлення житлового фонду. Основними проблемами в житловому фонді є те, що переважна його частина побудована в 50-80 роках минулого століття, а також, значна кількість масової забудови перших типових проектів з сумісними покрівлями, в тому числі великопанельних, яка не відповідає сучасним вимогам енергозаощадження. Відповідно у цих будівлях низький рівень енергозбереження.

Зараз в місті Чернівцях нагальною стала потреба в проведенні модернізації та реконструкції зазначених будівель, оскільки через їх основні конструктивні елементи відбуваються значні втрати теплової енергії (до 30%).

Від ефективності технічних рішень, застосованих під час модернізації житлового фонду, залежить і кінцевий результат, у тому числі і фінансовий. Зменшення енергоспоживання будівель можливо досягнути за рахунок утеплення їх зовнішніх огороджувальних конструкцій (зовнішні стіни, м’які покрівлі). Це підтвердив комплексний підхід, що був застосований при реалізації пілотного проекту теплової модернізації 2-х великопанельних будинків на вул. Руській, 259 і бульварі Героїв Сталінграду, 19 (експериментально здійснено роботи з скріпленої теплоізоляції пінополістироловими плитами зовнішніх огороджувальних конструкцій).

У 2009р. міською радою розроблено і затверджено Комплексну програму з енергозбереження м. Чернівців на 2010 – 2014 роки, в склад якої увійшли заходи з комплесної термомодернізації житлових будинків.

Сьогодні реконструкція (капітальний ремонт) житлового фонду здійснюється з врахуванням комплексного підходу до впровадження енергозберігаючих технологій у житлово-комунальному секторі, тобто комплексної термомодернізації будинку (влаштування теплогідроізоляції зовнішніх стін і сумісних покрівель будинків, їх підвальних приміщень та інш. пінополіуретановим покриттям, заміна теплових вводів на попередньоізольовані труби за умови оснащення сучасними вузлами обліку і регулювання теплової енергії з GSM зв’язком), що дозволить майже до 50% зменшити витрати енергоресурсів.

У 2010 році на доручення заступника міністра Міністерства з питань житлово-комунального господарства України було розроблено пілотний проект “Комплексна термомодернізація житлового будинку № 208 на вул. Головній в м. Чернівцях”.

Метою проекту є поліпшення житлових умов мешканців великопанельного будинку, збереження експлуатаційних якостей будівель та подовження терміну експлуатації шляхом впровадження сучасних енергозберігаючих технологій в існуючій схемі обліку та розподілу теплової енергії в м. Чернівцях.

Основними завданнями проекту є:

– Залучення інвестицій у термомодернізацію житлового будинку.

– Проведення комплексу робіт з теплогідроізоляції зовнішніх огороджувальних конструкцій будинку, обладнання квартир і елеваторних вузлів автоматизованими приладами обліку та регулювання споживання теплової енергії з GSM зв’язком.

– Створення можливостей залучення членів територіальної громади міста, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, органів самоорганізації населення (будинкові комітети) до виконання заходів із збереження житлового фонду, підвищення якості та зниження собівартості комунальних послуг, впровадження енергозберігаючих технологій.

–                     Створення умов повноцінного життєвого середовища мешканцям в м. Чернівцях.

За попередніми розрахунками результатів реалізації заходів проекту економія газу на виробництво теплової енергії складає до 25% Одночасно при здійсненні теплогідроізоляції стін і встановленні лічильників обліку тепла і теплорегуляторів, витрати на опалення квартир зменшуються до 15%.

При таких теплотехнічних можливостях огороджувальних конструкцій є можливість підтримувати температуру в житлових приміщеннях на рівні 21-230.

Пілотний проект “Комплексна термомодернізація житлового будинку № 208 на вул. Головній в м. Чернівцях” отримав позитивний висновок НАЕР і був поданий на розгляд Міністерству з питань житлово-комунального господарства України для отримання державних субвенцій на конкурсній основі. Загальна вартість – 8 314,027 тис. грн. Його реалізація планувалася за рахунок фінансування з наступних джерел:

кошти з держбюджету – 4 890,605 тис. грн.

кошти міської ради – 2008,258 тис. грн.,

кошти мешканців – 1 415,164 тис. грн.

Зазначений проект не прийнятий і, відповідно, кошти не виділені через відмову мешканців створити ОСББ та прийняти участь у співфінансуванні.

Державним бюджетом України на 2011 рік по Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України передбачено фінансування для реалізації пілотних проектів у сфері житлово-комунального господарства, спрямованих на скорочення питомих показників використання енергетичних і матеріальних ресурсів, удосконалення системи управління житловим фондом за умови спів фінансування 20% співвласників будинків, де функціонують ОСББ.

Сьогодні державну фінансову підтримку в сумі 1 млн. 648,5 тис. грн. отримають вісім ОСББ, які погодилися на співфінансування робіт в межах 20% від суми державного бюджету на капітальний ремонт 3-х м”яких покрівель із застосуванням пінополіуретанового теплогідроізоляційного покриття “ІЗОФРАМ УТГІ” та зміну 5-ти аварійних ліфтів. Загальна сума співфінансування власників житла складає понад 329,7 тис. грн.

У минулому році державну підтримку в розмірі 10,9 млн. грн. на ці цілі отримали 22 ОСББ.

Через обмеженість коштів, що виділяються на капітальний ремонт житлового фонду з бюджетів всіх рівнів, незадовільний стан житлового фонду та недоліки у системі надання комунальних послуг, сьогодні проблеми у сфері житлово-комунального господарства необхідно вирішувати іншим шляхом, а саме – проведенням структурних реформ, які дадуть змогу створити нову економічну модель експлуатації та розвитку житлового господарства, забезпечити його надійне і високоякісне обслуговування з врахуванням інтересів мешканців та їх участі у спів фінансуванні.

Таким ефективним власником будинку, який може управляти і приймати рішення щодо ремонту будинку, його модернізації з огляду на вимоги енергоефективності, розпоряджатися прибудинковою територією, замовляти необхідні для утримання комунальні послуги, стає об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (надалі – ОСББ, об’єднання). Створення ОСББ – ефективного власника будинку – це шлях, яким пішли у свій час більшість східноєвропейських країн.

Скільки б не агітували за створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, пояснюючи, що в такому разі мешканці багатоповерхівок самі стануть господарями свого дому, адже поки люди не побачать свою вигоду і масово не включаться у цей процес.

З метою підтримки ОСББ держава сьогодні здійснює значну фінансову допомогу. А громадяни, які взяли у свої руки управління своїм будинком, своєю спільною власністю, у силу своїх можливостей здійснюють помірний вклад у ремонт свого житла, благоустрій прибудинкових територій, приймають участь у співфінансуванні заходів з реновації житлового фонду, вже не будуть псувати те, що зробили спільними зусиллями та за власні кошти. Чим більше буде свідомих активних громадян у нашому місті, тим скоріше буде здійснена реформа у житловій сфері, створена відповідна правова концепція управління приватизованим житлом і вироблена відповідна стратегія фінансування капітального ремонту і реконструкції житла, а також покращання якості послуг і умов проживання мешканців.

Слід зазначити, що держава надає пріоритети фінансуванню з державного бюджету на капітальний ремонт і реконструкцію житла в будинках, де створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків і мешканці їх приймають участь у співфінансуванні робіт.Comments are closed.