Муніципальні гранти в Чернівцях: спільне вирішення соціальних проблем « Офіційний портал Чернівецької міської ради
08.08.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці

Вже четвертий рік поспіль у Чернівцях триває міський конкурс соціальних проектів. За ці роки спільними зусиллями влади та громадських організацій вдалося зробити низку корисних речей. Це і відкриття нових соціальних послуг (інва-таксі, центр паспортизації бездомних), надати необхідну допомогу в межах проектів найбільш потребуючим верствам населення, провести дитячі табори, екологічні акції тощо. Конкурс має різні пріоритетні напрямки, серед яких – соціальний захист, охорона здоров’я, молодіжна політика, громадська освіта, аматорська культура і спорт, збереження культурної спадщини тощо.

Позитивним є те, що цього року всупереч економічній кризі механізм конкурсу соціальних проектів збережено, хоч і при меншому фінансуванні. Нині діє 8 успішних проектів за підтримки міської ради. Сьогодні – розповідь про 2 з них.

«Здорова сім’я – здорова держава». Під такою назвою впроваджується проект регіональної благодійної асоціації «Сім’я і здоров’я». Він пропонує комплекс нових сімейних програм, спеціальних навчальних курсів у школах міста із зміцнення сім’ї та здорових сімейних відносин, а також з профілактики здорового способу життя. Під час лекцій з школярами міста, які завжди викликають глибоку зацікавленість аудиторії, учні проходять 12 кроків будівництва міцної та здорової сім’ї, дізнаються про шлюб, про наслідки на материнство абортів, алкоголю, куріння, наркоманії. Проект діє вже другий рік поспіль і свідчить про плідну співпрацю організації з міською владою, зокрема, з управлінням освіти та управлінням праці та соціального захисту населення.

Нещодавно в рамках проекту відбулась одна з численних благодійних акцій, направлена на допомогу дітям з малозабезпечених сімей. Їм були роздані продуктові набори та канцелярські вироби, дітей вітали з початком навчання представники міської ради, спонсори та меценати. Адже організації навіть в цей скрутний час вдається залучати до муніципальних коштів спонсорські. Саме в цьому, а також в професійному поєднанні різноманітних заходів проекту – лекцій, практичних, інтерактивних занять, благодійних акцій – і полягає успішність проекту. До слова, цими днями невтомному та енергійному керівнику асоціації Валентині Мельничук виповнюється молодечих 55 років. Вітаємо!

Інший проект, що презентувався нещодавно, має назву «Книга вголос» і реалізується обласною організацією УТОС. В його рамках створено прокатний пункт електронних носіїв інформації (це МР-3 плеєри, флеш-накопичувачі), завдяки якому понад 300 читачів електронної бібліотеки можуть безкоштовно отримувати вкрай необхідну їм аудіо-літературу в цифровому форматі.

Крім цього, завдяки проекту 14 студентів ВУЗів з вадами зору успішно реалізують своє право на отримання освіти і професії, а 38 інвалідів з вищою та середньою спеціальною освітою самостійно вибирають художню, учбову, енциклопедичну літературу на електронних носіях.

В базі даних озвученої літератури – вже понад 115 тисяч аудіокниг. Ентузіаст своєї справи Віталій Лукін щоденно її оновлює та збагачує. Нині електронна бібліотека озвученої літератури може вважатися однією з кращих в Україні. В ній містяться як класичні твори, спеціальна література, так і останні новинки сучасної світової прози та поезії. Таким чином інваліди по зору ступили на новий, значно вищий рівень доступу до інформації, залишивши шрифт Брайля в минулому. Озвучені комп’ютери, мобільні телефони, вільний доступ до всесвітньої мережі – це дуже важливі кроки на шляху соціальної адаптації незрячих. Сучасне комп’ютерне обладнання, придбане в попередньому проекті, дозволить впродовж наступних років поповнювати базу даних новою електронною літературою як з Інтернету, так і з інших джерел.

Завдяки таким успішним соціальним проектам спільна робота міської влади та громадських організацій доводить результативність міського гасла: «Спільними зусиллями!».

Тетяна Татарчук,
головний спеціаліст відділу
міжнародних відносин та зв’язків
з громадськістю міської радиЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *