Сучава – Чернівці: дні культурного єднання « Офіційний портал Чернівецької міської ради
21.01.2021


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
В рамках проекту ТАСІS «Спільна культурна спадщина», який реалізується Чернівецькою міською радою, 27-28 грудня в румунському місті Сучава відбулися Дні культурного діалогу Сучава-Чернівці.

Наші румунські сусіди мали змогу познайомитись з виробами народних майстрів з Буковини та фольклорними колективами. Свої вироби презентували Іван Гончар з Коболчина, Любов Васкул з Михальчі, Володимир Ворончак з Вижниці, Євдокія Візнюк з Кам’янки, Ярослава Щербань з Кіцманя, Микола Шкрібляк та Іван Терен з Чернівців.

Вишиті сорочки, горботки, серветки і рушники, ткацькі вироби, писанки, вишивки бісером, різьблені дерев’яні вироби, гончарні глиняні вироби – це далеко не повний перелік того, що привезли на свято талановиті буковинські народні майстри.

Справжнім святом для мешканців Сучави були ці дні, коли разом з фольклорними колективами з Вашківців «Черемшина» та з Заставни «Оберіг» різноманітні румунські колективи демонстрували своє мистецтво на головній сцені міста.

Здавалося, все місто вийшло в ці дні на центральну площу Сучави. Це дійство нагадувало наш Петрівський ярмарок або святкування Маланки в буковинських селах.

Родзинкою свята в Сучаві став справжній паровоз з вагонами, щоправда в зменшеному варіанті, який курсував в центрі міста спеціально зробленою міні-колією й викликав щиру радість дітей та дорослих.

Культура буковинського народу, як українців, так і румунів, інших націй, що живуть в цьому благословенному краї, дуже схожа: музика, танці, а також костюми багатьма елементами нагадували спільні давні народні традиції вишивки та крою. Популяризація традиційного мистецтва в поліетнічній громаді Буковини, що є метою проекту «Спільна культурна спадщина», цими днями в Румунії досягла своєї мети.

Ще в жовтні цього року до Чернівців на святкування 600-літнього ювілею приїжджали представники з Сучави. Гості мали можливість ознайомитись з традиціями українських буковинців, взяли участь в багатьох заходах, а також посмакували стравами національних кухонь, які презентували до ювілею національно-культурологічні товариства. Нині до Сучави з візитом поїхали також представники культурологічних товариств, зокрема польського, австрійсько-німецького, вірменського, румунського тощо.

В рамках святкувань був проведений круглий стіл, під час якого з вітальним словом виступив віце-примар Віорел Середенчук (мерії міст Сучава та Кимпулунг Молдовенеск є партнерами проекту). Він висловив велику вдячність Чернівецькій міській раді за прекрасну нагоду об’єднати наші країни та міста, за збереження, поширення та популяризацію спільної культурної спадщини, традицій толерантності та мирного співіснування сусідніх націй у полікультурному середовищі, відродження автентичних народних традицій, розвиток культурологічного туризму. Сучавська повітова рада виступила з пропозицією продумати спільну концепцію «Релігійного туризму на Буковині».

Безперечно, нашим країнам є що показати іноземним туристам. Під час засідання круглого столу виступили головний спеціаліст відділу міжнародних відносин та зв’язків з громадськістю Тетяна Татарчук з презентацією проекту «Спільна культурна спадщина»: культурне зближення України та Румунії», експерт проекту Микола Кушнір на тему «Українсько-румунське транскордоння як середовище національно-культурологічних спільнот». Результатом проекту до кінця наступного року має стати новий міжнародний туристичний маршрут «Спільна культурна спадщина: Україна – Румунія», про що присутнім розповіла експерт проекту з питань туризму Наталія Філітова. Під час обговорення надійшло багато цікавих пропозицій, які координатор проекту, начальник відділу міжнародних відносин та зв’язків з громадськістю Чернівецької міської ради Анатолій Мельник пообіцяв обов’язково максимально врахувати. Зокрема власник приватного румунського інституту, який готує фахівців в галузі туризму та готельного господарства Іоан Іцко з м. Кимпулунг Молдовенеск запропонував обмін студентами Чернівецького торгово-економічного інституту та Кимпулунзького інституту, допомогу в підготовці кадрів для роботи в туристичній галузі та широкий обмін досвідом.

Наступного року наші румунські сусіди, зокрема майстри народної творчості, будуть запрошені на традиційний Петрівський ярмарок, а в м. Кимпулунг Молдовенеск та Чернівці відбудеться 20-й ювілейний фестиваль «Буковинські зустрічі», планується видання книги про культурну спадщину та відеофільм.

Сектор інформації та зв’язків з громадськістюЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *