Своєчасній виплаті заробітної плати – повсякденну увагу « Офіційний портал Чернівецької міської ради
20.01.2021


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Своєчасній виплаті заробітної плати – повсякденну увагу

Одним із нагальних гострих питань, які постійно перебувають в полі зору виконавчих органів міської та районних в місті Чернівцях рад – питання своєчасної виплати заробітної плати працівникам м.Чернівців.

Вирішення цього питання потребує послідовних і скоординованих дій усіх органів виконавчої влади.

Фінансово-економічна ситуація обумовила зростання заборгованості з виплати заробітної плати з початку 2009 року.  Якщо сума невиплаченої заробітної плати  на 01.01.2009р. на економічно активних, неактивних підприємствах та підприємствах-банкрутах становила 1960,3 тис.грн., то на 01.10.2009р. зросла до 2595,9 тис.грн.

Виконавчими органами міської та районних в місті рад проводиться постійний моніторинг погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах міста. За даними моніторингу здійснюється, зокрема,  підготовка засідань міської та районних комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

На засіданнях комісії керівники підприємств звітують про стан погашення заборгованості із заробітної плати, внесків до цільових фондів та по податках. зборах, інших обов’язкових платежах.

З початку року проведено 34 засідання комісій, заслухано 146 звітів керівників підприємств-боржників. З них: 9 засідань міської (заслухано 82 звіти керівників) та 25 засідань районних комісій (заслухано 64 звіти керівників).

Комісіями розглядаються графіки погашення заборгованості з виплати заробітної плати підприємствами, організаціями та установами міста. У лютому поточного року за підсумками розгляду, управлінням праці та соціального захисту населення міської ради на підставі отриманих матеріалів був розроблений та погоджений з обласною радою профспілок та міською організацією роботодавців графік погашення заборгованості на підприємствах м.Чернівців. Контроль виконання здійснюється щомісячно.

За рекомендаціями комісії виконавчими органами міської ради розглядається ситуація на економічно активних підприємствах. Так, в червні поточного року департаментом економіки міської ради вивчалася ситуація, яка склалася на підприємствах ДП «Чернівцілегмаш» та ВТКФ «Акцент ЛТД». 08.07.2009р. з керівниками цих підприємств, що мають заборгованість була організована зустріч, на якій детально проаналізовано ситуацію по кожному підприємству.

На порядок денний засідань комісії виносяться питання погашення заборгованості як на економічно активних підприємствах, так і на підприємствах-банкрутах. Зокрема, в травні 2009 року  на черговому засіданні міської комісії було заслухано арбітражного керуючого ВАТ «Чернівецький цукровий завод». В червні поточного року господарським судом Чернівецької області звіт ліквідатора було затверджено. Ухвалено – підприємство, як юридичну особу-банкрут, ліквідувати.

Комісія направляє матеріали по підприємствах-боржниках до органів прокуратури для вжиття заходів прокурорського реагування.

Так, за результатами розгляду міською комісією питання щодо ситуації з погашення заборгованості із заробітної плати та до Пенсійного фонду України на підприємствах міста в січні поточного року, було направлено листа прокурору Садгірського району м.Чернівці про вжиття заходів впливу на керівника ВАТ «Чернівецьке АТП  17755». Прокуратурою Садгірського району м.Чернівці було проведено перевірку дотримання законодавства при сплаті внесків до Пенсійного фонду України та погашення заборгованості по виплаті заробітної плати  на зазначеному підприємстві. За результатами перевірки 26.01.2009р. заявлено позов  в інтересах управління Пенсійного фонду України в Садгірському районі м.Чернівці про стягнення в примусовому порядку з ВАТ «Чернівецьке АТП 17755» заборгованості в сумі 14,7 тис.грн. Відповідний припис на усунення порушень з питань виплати заробітної плати прокуратурою району було внесено 02.02.2009р. Як наслідок, 23.02.2009р. заборгованість із заробітної плати в сумі 30,8 тис.грн. погашена в повному обсязі.

В липні поточного року направлено матеріали прокурору м.Чернівці щодо ДГ «Центральне» та АТЗТ «Буковинка», у серпні – прокурору Садгірського району м.Чернівці – по ВАТ «Денисівка»

Комісією розглядаються питання легалізації «тіньової зайнятості» та виплати заробітної плати. Зокрема, в квітні було заслухано питання про створення робочих груп для здійснення цільових комплексних перевірок нелегальної зайнятості та заробітної плати в м.Чернівцях; в травні – про залучення фахівців виконавчих органів міської та районних в місті рад до здійснення цільових комплексних перевірок нелегальної зайнятості та заробітної плати в м.Чернівцях, які проводяться Територіальною державною інспекцією праці у Чернівецькій області, Державною податковою інспекцією у м.Чернівці, районними управліннями Пенсійного фонду України.

В червні  поточного року за пропозицією міської комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат прийнято розпорядження міського голови від 02.07.2009р. №152-р «Про створення робочої групи для участі в перевірках нелегальної зайнятості та заробітної плати».

В жовтні заступник начальника Державної податкової інспекції у м.Чернівці Гетьман В.В. на черговому засіданні  міської комісії інформував її членів про організацію виконання заходів щодо забезпечення трудових прав працівників, легалізації заробітної плати та зайнятості населення, розроблених Державною податковою інспекцією у м.Чернівцях.

05.11.2009р. міською радою з ініціативи окремих членів міської комісії направлено листа обласному управлінню юстиції щодо вирішення питання, отримання коштів АТЗВ ВТФ «Буковинка» з розрахункового рахунку для виплати заборгованої заробітної плати працівникам підприємства

Робота міської та районних комісій з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат і надалі буде  проводитись в інтересах працюючих чернівчан.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *