Єдиний класифікатор житлових будинків залежно від якості житла та наявного інженерного обладнання « Офіційний портал Чернівецької міської ради
30.05.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Головним документом який визначає зараз в Україні якість житла є «Єдиний класифікатор  житлових будинків залежно від якості житла та наявного інженерного обладнання», затверджений наказом Держбуду України, від 30.09.1998, № 215. В ньому усі існуючі будинки діляться на 6 класів, залежно від терміну експлуатації, якості конструкції і наявності інженерних мереж. Отже, класифікатор визначає основи стандартизації якості житла.

До критеріїв оцінки комфортності житла відноситься організація внутрішнього простору, якість будівництва і використовуваних конструкцій матеріалів, інженерного забезпечення і вживаного устаткування.

Також, під комфортністю житла розуміється те, що написане в Санітарних нормах і правилах, а саме температура в приміщенні повинна бути не нижче +18°С, холодна вода повинна мати якісні характеристики відповідно до санітарних вимог, і далі можна розкласти по всіх нормах: опалюванню, каналізації, вентиляції, сміттєвивозу тощо.

Нормативні акти, якими встановлені параметри якості життя розмежовуються наступним чином: закони – містять загальні вимоги, що стосуються охорони здоров‘я та безпеки, правила – містять більш детальний перелік вимог до об‘єктів будівництва, документи технічної сертифікації – вимоги до будівельних матеріалів, кваліфікації працівників тощо.

В Житловому кодексі Української РСР передбачено, що норма жилої площі встановлюється в розмірі 13,65 квадратного метра на одну особу. Жиле приміщення, що надається громадянам для проживання, має бути благоустроєним стосовно до умов даного населеного пункту, відповідати встановленим санітарним і технічним вимогам.

Державні будівельні норми характеризують благоустроєність житла із врахуванням технічних характеристик щодо висоти житлових поверхів та наявності санітарних приміщень. Конкретні вимоги до рівня комфортності одноквартирного (односімейного) житлового будинку і квартири у багатоквартирному житловому будинку визначені ДБН В.2.2.-15-2005, а саме у квартирах повинні бути передбачені такі приміщення: житлові кімнати і підсобні приміщення – кухня, передпокій, санвузли, внутрішньоквартирні коридори, вбудовані комори, антресольні приміщення тощо. Житлові приміщення мають бути обладнані санітарним приладдям з розрахунку: не менше одного унітаза, одного умивальника та однієї ванної на п`ять осіб.

Враховуючи викладене, основою комфортності і якості житла є наявність основних комунальних зручностей. Тому, невідповідність якісних параметрів  житла вказаним вище  нормам і стандартам є кваліфікаційним критерієм для взяття громадян на квартирний облік, як таких, що потребують поліпшення житлових умов.

Начальник юридичного управління                              І. Сарафінчан

Волкова

550954


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *