Щодо ситуації на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції в м. Чернівцях. « Офіційний портал Чернівецької міської ради
01.06.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Щодо ситуації на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції

в м. Чернівцях.

Шановні мешканці міста!

В попередні роки епідемія грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій зареєстрована в епідсезони 2006-2007 років та 2007-2008 років, тривала від 4 до 5 неділь в лютому – березні.

Вже в жовтні місяці поточного року виявлено збільшення хворих на дану інфекцію та 30 жовтня різке підвищення захворювань.

Всього за передепідемічний та епідемічний період (16.10 по 07.11.2009 року) вже захворіло майже 27 тисяч чернівчан, із них 9 тисяч дітей до 14 років На даний час, на жаль, вже померло від ускладнень 8 осіб. За 44 тиждень поточного року по місту спостерігалось перевищення епідпорогу в 3,8 разів, за 45 тиждень вже в 7,4 раз. Зараз протікає 46 тиждень року, показники будуть вираховуватися в п’ятницю.

Тому на сьогоднішній день ситуація щодо захворювань на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції залишається напруженою, несприятливою та далекою до стабілізації. Місто Чернівці знаходиться в періоді розпалу епідситуації.

Одним із методів захисту від інфекції є марлеві пов’язки, які необхідно носити кожній  здоровій особі  щоб не заразитися та особі із першими ознаками хвороби, щоб не наражати на небезпеку оточуючих. Грип та гострі респіраторні інфекції є надзвичайно високо контагіозними, віруси при чиханні та кашлі розповсюджуються на 3-4 метри.

Другим методом захисту є впровадження в магазинах, офісах, супермаркетах,  інших приміщеннях та на транспорті вологого прибирання із застосуванням дезінфекційних розчинів в період санітарної години.

Рішенням позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 31.10.2009 року вирішено закрити всі  промислові ринки області до стабілізації ситуації.

Всі карантинні та обмежувальні заходи в місті прийняті  вчасно. Засідання міської протиепідемічної комісії та комісії з питань техногенного – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій проводяться майже кожного дня, на них   комісійно та виважено вирішуються надзвичайно важливі проблеми життєдіяльності міста.

Відкриття промислових рядів МТК “Калиновський ринок” та інших промислових ринків,  де  спостерігається велике скупчення народу обласного центру, районів та сусідніх областей (Тернопільська, Хмельницька, Івано – Францівська, Львівська області) де порогові рівні захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції набагато більше ніж в нашому місті, ще завчасне. Протиепідемічні заходи, які можна впровадити в магазинах та супермаркетах, неможливо застосовувати на ринках.

Мешканці мають прислуховуватися до порад фахівців та виконувати вимоги передбачені в період епідемії.

Від кожної конкретної людини залежить громадянське ставлення,  розуміння дій влади і тоді ситуація в місті стабілізується.

Зав. епідвідділом міської СЕС                                                     Вострікова І.С.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *