19.03.2019Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці

Спорт

В місті діє і розвивається мережа культурно-виховних, спортивно-оздоровчих закладів. На початок 2008 року тут було: 8 стадіонів, 62 спортивні зали, 3 плавальних басейни, 18 футбольних полів, 1 легкоатлетичний манеж, мотоциклетна траса, лукодром, 187 відкритих спортивних майданчиків та 115 приміщень, що пристосовані для занять фізичною культурою і спортом. Побудовані сучасні футбольні поля з синтетичним покриттям розміром 110 х 70 м та 42 х 22 м, ігровий майданчик з синтетичним покриттям (стадіон «Буковина»),  4 майданчики з тренажерним обладнанням та 2 спортивних майданчики за місцем проживання населення. Завершено реконструкцію стадіону “Мальва”, тенісних кортів (вул.  О.Кобилянської,  47), проведено ремонтні роботи в 6 спортивних клубах, введено в експлуатацію майданчик для скейт-борду. Завершено будівництво автоматичної системи поливу футбольного поля на СОУ «Буковина». Виділено 12 приміщень підприємцям міста, в яких обладнано приватні спортивні клуби, 6 спортивних баз використовуються для проведення фізкультурно-реабілітаційних занять та змагань серед інвалідів. Діють СОУ “Буковина”, спортивно-оздоров-чий комплекс “Олімпія”, крита льодова ковзанка, сучасний спортивний зал “Будівельник-Динамо”, гірськолижний підйомник на Цецино. Такі види спорту, як вільна боротьба, боротьба дзю-до, бокс, карате, стендова стрільба, пауерліфтинг на 100% забезпечені спортивними спорудами та інвентарем для проведення навчально-тренувальних занять. Неповнолітнім, студентам, пенсіонерам та інвалідам надане право на безкоштовне користування спортивними клубами і залами міста, які належать до комунальної власності. Всі спортивні споруди стали центрами залучення населення до занять фізичною культурою і спортом в мікрорайонах.

У місті зростає кількість громадських організацій фізкультурно-спортивного спрямування. Створюються приватні клуби. Збережена інфраструктура спортивних шкіл – 14, в яких підвищують спортивну майстерність 7022 дітей та підлітків (18%, в середньому по Україні 11,7%). Серед них спеціалізовані дитячо-юнацькі школи олімпійського резерву по хокею на траві та стрільбі з луку, СДЮСШ по футболу, школа вищої спортивної майстерності та центр олімпійської підготовки.

Працюють спортивно-оздоровчі клуби різної форми власності, серед яких клуби спортивного танцю, аеробіки, художньої і оздоровчої гімнастики, силових видів спорту, шахів і шашок, більярду, міський центр спортивного орієнтування та багато інших. Активно працюють ліги боксу, баскетболу, футболу, бейсболу. Всього в місті культивується 32 види спорту, які охопили 8708 дітей, підлітків та молодих людей. Кількість осіб, що залучені до фізкультурно-оздоровчих занять в місті, складає 45453 тисячі. Серед них займаються спортом 2 заслужені майстри спорту, 38 майстрів спорту міжнародного класу, 96 майстрів спорту України.

Щорічно в місті проводяться не менше 200 спортивно-масових заходів з різних видів спорту. Вже традиційними стали змагання зимового чемпіонату по футболу, чемпіонату міської дитячо-юнацької футбольної ліги, міжнародного футбольного турніру пам’яті О.Павленка, всеукраїнські турніри з вільної боротьби, боротьби дзю-до, спортивних танців, стрільби з луку, карате, шахів та інші. На території міста пройшли 32 всеукраїнських змагання по різних видах спорту та чемпіонат Європи з мотокросу. Найбільш розвинуті види спорту в місті: стрільба з луку, боротьба дзю-до, хокей на траві, карате, спортивне орієнтування, пауерліфтинг, настільний теніс.

Місто має певні здобутки у спорті вищих досягнень. 97% спортсменів, що виступають в складі збірних команд області – представники міста Чернівці, з них 87% – це діти та молодь. 24 спортсмени включені до національних збірних команд України з олімпійських видів спорту, з них 13 – до їх резерву. В 2007 р. чернівецькі спортсмени стали призерами і рекордсменами Світових і Європейських чемпіонатів. Далеко за межами області і України відомі імена чернівецьких спортсменів: Івана Гешка – чемпіона світу з легкої атлетики, Тетяни Дорохової – срібної призерки чемпіонату Європи зі стрільби з луку, чемпіона України легкоатлета Миколи Лабовського, Юлії Череп – переможниці кадетського чемпіонату світу зі стрільби з луку, Ольги Панчук-Унгурян – бронзової призерки чемпіонату світу з самбо. У вищій лізі українського волейболу грає чоловіча волейбольна команда «Будівельник», футбольний клуб “Меркурій” грає в першості України з міні-футболу серед команд першої ліги, футбольний клуб “Буковина” виступає в ІІ лізі, 6 дитячо-юнацьких команд виступають в чемпіонаті України дитячо-юнацької футбольної ліги України. До олімпійських ігор в Пекіні готуються Іван Гешко та Микола Лабовський (легка атлетика), Тетяна Дорохова та Ліна Герасименко (стрільба із лука).

Успіхи міських спортсменів постійно висвічуються ЗМІ області на шпальтах газет та на телебаченні. З них найкращі матеріали спортивної тематики подають газета “Молодий Буковинець” та телевізійна компанія ТВА. Відзначення 10 кращих спортсменів і тренерів проводиться в місті під егідою газети “Молодий Буковинець” та за сприяння управління по фізичній культурі і спорту на мистецько-спортивному вечорі “Зірки естради – зіркам спорту».

 Comments are closed.