«Швидка» міста у години лихоліття « Офіційний портал Чернівецької міської ради
26.01.2021


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
26 квітня 1986 року на теренах України мала місце надзвичайна подія, яка навіки залишиться у пам’яті не лише українців, але й людей усієї Землі, – техногенна аварія на Чорнобильській атомній електростанції. 26 квітня 2011 року відбулась зустріч працівників станції швидкої медичної допомоги міста – ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які приймали участь у ліквідації аварії у 1986 році.

Трагічні події не оминули й медичні заклади нашої області, зокрема Чернівецьку станцію швидкої медичної допомоги. У період з травня по листопад 1986 року в зони радіоактивного забруднення (Чорнобильський та Іванківський райони Київської області) з міської станції швидкої медичної допомоги було направлено 24 виїзних бригади ШМД з 54 фахівцями різних профілів, у т.ч.:16 лікарів, 18 середніх медичних працівників та 20 водіїв.

Перша група фахівців (5 виїзних бригад ШМД) відбула у радіоактивно забруднені зони вже 4 травня 1986 року. Наступних 5 виїзних бригад ШМД були направлені туди 14 травня.

Третій виїзд – 5 виїзних бригад ШМД – відбувся 28 травня. У кожній з них були задіяні по 15 фахівців (5 лікарів, 5 середніх медпрацівників та 5 водіїв). Згодом було організовано ще 9 виїздів по 5 виїзних бригад ШМД

У відповідь на звернення адміністрації станції до своїх працівників про необхідність направлення у радіоактивно забруднені зони виїзних бригад ШМД для надання медичної допомоги населенню, постраждалому від аварії на ЧАЕС, усі працівники станції виявили справжній патріотизм і цілковите порозуміння. Вже у перший після травневих свят день (3 травня) була сформована група фахівців для 5 виїзних бригад ШМД, які виїхали у зону ураження одразу ж 4 травня 1986 року, а працівники, котрі залишились на станції, відпрацьовували ті далекі робочі дні з подвійним навантаженням – за себе й за відсутні бригади. Окремі фахівці, з-поміж тих, хто вже побував у радіоактивно забруднених зонах, виявили бажання поїхати у таке відрядження вдруге, зокрема лікарі Богун Р.С.; Гафійчук І.М.; Гришян В.Г.; Семенюк А.І.; Сирота В.Є.; Чекавський М.М.; фельдшери Бабійчук І.Г.; Воєвідко Я.І.; Івасюк В.В.; Марфуткіна Н.А.; Майкан О.П.; Ткачук І.М.; водії Михальчан В.М., Склярук Я.Г. Підбір фахівців для відрядження у радіоактивно забруднені зони здійснювався на добровільних засадах з урахуванням віку (не молодше 35 років), наявності сім’ї і дітей та, що обов’язково, фаховості бажаючих.

Щоденно на весь час перебування у відрядженні працівники виїзних бригад ШМД цілодобово знаходились у постійній готовності виїхати на виклик у будь-яку годину дня чи ночі. Спали, не роздягаючись, на твердих тапчанах без постільної білизни, харчувались у сільських їдальнях (якщо встигали), а частіше всухом’ятку.

З того часу минула чверть століття. Що змінилось за цих 25 років у житті тих чернівчан-фахівців, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС?

За 25 років у вічність відійшли 15 колишніх працівників станції, у т.ч. працівники двох цілих бригад ШМД (Фока Є.Г., Бабійчук І.Г., Пожар П.Г. та Мойсов В.З., Свобода М.Я., Колкей І.М.), які у травні 1986 року перебували у радіоактивних зонах. Відійшли у вічність й лікарі Дергач І.Ф, Шугалей М.Ф., фельдшери Вовк Д.М., Марфуткіна Н.А., Панівський В.К., Ткачук І.М., водії Бледа Г.І., Склярук Я.Г., Філіп М.Г. У 29 працівників станції ШМД були визнані захворювання, пов’язані з перебуванням у радіоактивно забруднених зонах, – усі вони отримали звання учасника ліквідації аварії на ЧАЕС І категорії та ІІ – ІІІ групу інвалідності.

Нині продовжують працювати на „швидкій” фахівці, направлені у 1986 році у Чорнобильську зону від станції, – лікарі Гелей О.І., Гришян В.Г., Лукян А.В., Семенюк А.І., Чекавський М.М., Чорна К.І.; фельдшери Воєвідко Я.І., Шкільнюк М.І., Шова Г.В.; водій Тухлінович М.В. Окрім них, на станції сьогодні працюють четверо фахівців – ліквідаторів аварії на ЧАЕС, направлених у зону лиха від інших організацій та закладів, котрі працевлаштувались на станцію у наступні роки, – лікар Головацький Б.С., фельдшер Докієн В.Д., водії Дудчак М.М.і Скурту М.І.

І нині весь склад Чернівецької станції швидкої медичної допомоги стоїть на сторожі життя та здоров’я багатотисячного обласного центру, готовий у будь-яку хвилину дня й ночі, незважаючи на жодні складнощі, кинути виклик стихії, випадку чи катастрофі, рятуючи життя сотень і тисяч тих, хто потребує їх невідкладної професійної допомоги, демонструючи достатній рівень знань, високу фахову підготовку, відданість справі, чуйність та людяність.

Управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *