Подольск « Офіційний портал Чернівецької міської ради
26.11.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Місто є одним з найважливіших промислових центрів Московської області і засноване в 1781 р. як місто купців та промисловців.
Одним з головних багатств Подольська завжди був вапняк-білий камінь, величезні запаси якого завжди притягували людей. Він застосовувався для мощення доріг і будівництва будинків і більша частина його поставлялася в Москву, яку недаром називали білокам’яною. Завдяки цьому каменю на гербі міста красуються кирки гірників.
Прославився Подольськ в роки війни 1812 року: по суті він став рубежем з якого розпочався розгром французів.
Переломною епохою для Подольська стала середина 19 століття, коли в його передмісті виникає цементний завод, завод по складанню швейних машин “Зінгер”. Пізніше вступили в дію паровозоремонтний завод, крекінгово-будівельний та ряд інших.
Особливу сторінку місто вписало в історію Великої вітчизняної війни. Мешканці Подольська складали основу 43-ї армії, яку недаром називали “подольською”, а подвиг курсантів артилерійського училища назавжди залишиться в пам’яті нащадків.
В післявоєнний період в місті відновили свою роботу діючі раніше підприємства і створено ряд нових. Зараз в місті випускається більше 2-тисяч різноманітних видів продукції: потужні парові котли, нафтоапаратура, акумулятори, кабелі та мікропровід, ліфти, кольорові метали та тверді сплави, швейні машини, трикотаж і т.д.
Місто є значним культурним і науковим центром Московської області. Тут діє філія Московського Державного Відкритого університету, Інститут економіки, Сучасний Гуманітарний університет, Подольська філія Академії сфери послуг і побуту, Всеросійський науково-дослідний проектно-технологічний інститут тваринництва, державне унітарне підприємство міністерства по атомній енергетиці дослідно-конструкторське бюро “Гідропрес”, дочірнє акціонерне товариство ЦКБ “Нафтапаратури”, науково-технічна компанія “Кераміка-Луч”, науково-дослідний проектно-конструкторський і технологічний інститут стартових акумуляторів, науково-виробниче об’єднання “Луч” та ряд інших. Функціонує Центр культури і дозвілля “Южний”, 9 будинків культури і клубів, 20 бібліотек, дитячий музичний театр, Центр традиційної культури “Істок”.
В Подольську проживає біля 193000 мешканців. Територія міста – 3792 га.

Договір про побратимство між містом Подольськ і Чернівцями підписаний 18.09.2001 року.

Міський вебсайт


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *