Подольск « Офіційний портал Чернівецької міської ради
19.09.2021


Аварійні телефони оперативних служб
Інспекція з паркування
Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
Місто є одним з найважливіших промислових центрів Московської області і засноване в 1781 р. як місто купців та промисловців.
Одним з головних багатств Подольська завжди був вапняк-білий камінь, величезні запаси якого завжди притягували людей. Він застосовувався для мощення доріг і будівництва будинків і більша частина його поставлялася в Москву, яку недаром називали білокам’яною. Завдяки цьому каменю на гербі міста красуються кирки гірників.
Прославився Подольськ в роки війни 1812 року: по суті він став рубежем з якого розпочався розгром французів.
Переломною епохою для Подольська стала середина 19 століття, коли в його передмісті виникає цементний завод, завод по складанню швейних машин “Зінгер”. Пізніше вступили в дію паровозоремонтний завод, крекінгово-будівельний та ряд інших.
Особливу сторінку місто вписало в історію Великої вітчизняної війни. Мешканці Подольська складали основу 43-ї армії, яку недаром називали “подольською”, а подвиг курсантів артилерійського училища назавжди залишиться в пам’яті нащадків.
В післявоєнний період в місті відновили свою роботу діючі раніше підприємства і створено ряд нових. Зараз в місті випускається більше 2-тисяч різноманітних видів продукції: потужні парові котли, нафтоапаратура, акумулятори, кабелі та мікропровід, ліфти, кольорові метали та тверді сплави, швейні машини, трикотаж і т.д.
Місто є значним культурним і науковим центром Московської області. Тут діє філія Московського Державного Відкритого університету, Інститут економіки, Сучасний Гуманітарний університет, Подольська філія Академії сфери послуг і побуту, Всеросійський науково-дослідний проектно-технологічний інститут тваринництва, державне унітарне підприємство міністерства по атомній енергетиці дослідно-конструкторське бюро “Гідропрес”, дочірнє акціонерне товариство ЦКБ “Нафтапаратури”, науково-технічна компанія “Кераміка-Луч”, науково-дослідний проектно-конструкторський і технологічний інститут стартових акумуляторів, науково-виробниче об’єднання “Луч” та ряд інших. Функціонує Центр культури і дозвілля “Южний”, 9 будинків культури і клубів, 20 бібліотек, дитячий музичний театр, Центр традиційної культури “Істок”.
В Подольську проживає біля 193000 мешканців. Територія міста – 3792 га.

Договір про побратимство між містом Подольськ і Чернівцями підписаний 18.09.2001 року.

Міський вебсайт


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *