Звіт про проведену роботу управлінням надзвичайних ситуацій та мобілізаційної роботи міської ради за 2013 рік « Офіційний портал Чернівецької міської ради
23.09.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
1. Збір, накопичення, обробка інформації і проведення аналізу надзвичайних ситуацій і подій на території міста Чернівців

Управлінням НС та МР міської ради створено інформаційну базу та розроблено, відповідно до нормативних актів, журнал обліку надзвичайних ситуацій в місті Чернівці, проведено їх обробку, та проаналізовано стан техногенної і природної безпеки.

Аналіз надзвичайних ситуацій 2013 року показує, що головні напрямки роботи структурних підрозділів міської ради, Чернівецького міського відділу УДСНС України в Чернівецькій області були вибрані правильно.

В минулому 2013 році в місті Чернівці надзвичайних ситуацій не допущено і не зареєстровано. Разом з тим на території міста мали випадки виникнення некласифікованих надзвичайних подій та інших подій надзвичайного характеру.

Станом на 01 січня 2014 року на території міста виникло 294 надзвичайні події.

За видами надзвичайні події розподілилися:
• надзвичайних ситуацій – 0;

• виявлення застарілих боєприпасів – 19;


• надходження інформації про встановлення вибухового пристрою – 1;
• дорожньо-транспортні пригоди – 43;
• нещасні випадки – 16;
• випадки іншого характеру (провали ґрунту в результаті несправності водомережі, падіння балконних плит в житлових буд. падіння дерев в результаті сильних вітрів та ін.) – 35;

• загибель людей на водних об’єктах – не допущено;

• пожежі – 175 випадків проти 185 за аналогічний період минулого року, зниження становить 5,4 %. Ріст пожеж спостерігається в Шевченківському районі міста.
• загибель людей на пожежах – 5 випадків проти 11 за аналогічний період.


2. Найважливіші заходи з питань цивільного захисту, які проведені в звітному році на виконання актів КМУ, РНБО України та рішень місцевих органів виконавчої влади

Управління НС та МР міської ради, як структурний підрозділ міської ради є органом управління Чернівецької ланки підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій Чернівецької області.

Протягом 2013 року проведено значний обсяг роботи щодо забезпечення безумовної реалізації завдань, передбачених вимогами законодавства та нормативних актів у сфері цивільного захисту.

2.1. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2013року №254 «Про затвердження Типового порядку організації чергування керівників і заступників керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади на робочих місцях у святкові дні для вирішення питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій», розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації від 08.05.2013 року №262-р «Про затвердження Типового порядку організації чергування заступників голови обласної державної адміністрації на робочих місцях у святкові дні для вирішення питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій», управлінням НС та МР міської ради підготовлено розпорядження Чернівецького міського голови «Про порядок організації чергування заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради і відповідальних працівників виконавчих органів міської ради на робочих місцях у святкові дні для вирішення питань, пов’язаних з ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій».

2.2. На виконання вимог розпоряджень Кабінету Міністрів України від 26.11.2008 р. № 1473, із змінами від 12.10.2010 р. № 1963-р “Про підготовку та проведення у 2009-2010 роках технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони)“, в місті продовжувались заходи з проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту (цивільної оборони).

Технічна інвентаризація ЗСЦЗ проводилась у відповідності до методичних рекомендацій щодо її проведення, які затверджені наказом МНС України від 10.06.2009 р. № 390 з урахуванням змін визначених в наказі МНС України від 13.08.2010 р. № 659.

Протягом 2013 року з міського бюджету профінансовано (17 тис. грн.) та надано в реєстраційну службу Чернівецького міського управління юстиції відповідний пакет документів на реєстрацію в державному електронному реєстрі прав власності по 49 об’єктам нерухомого майна (захисним спорудам цивільного захисту) за територіальною громадою м. Чернівців. Заходи з проведення ТІ ЗСЦЗ продовжуються.

2.3. На виконання Постанови Кабінету Міністрів України №192 від 15.02.1999 року ”Про затвердження Положення про організацію оповіщення і зв’язку у надзвичайних ситуаціях ” в березні, червні, вересні та листопаді 2013 року в місті проведені комплексні перевірки системи оповіщення «Сигнал – ВО» з подачею відповідних команд. Існуючий розподіл 18 сирен централізованого оповіщення, розміщених на території міста дає можливість оповістити 85% населення міста про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації. Для 100% забезпечення оповіщення управлінням НС та МР міської ради внесено пропозиції ПАТ ЧФ «Укртелеком» щодо можливого переміщення, додаткового встановлення та подальшого підключення до централізованої системи оповіщення сирен, відповідно до схем озвучення території міста.

2.4. На виконання наказу МНС України від 12.05.2011 року №485 «Про табель термінових та строкових донесень з питань цивільного захисту» розроблені та встановленим порядком подані звіти за формами відповідно до Табелю термінових та строкових донесень за 2013 рік:
• 2/ПЦЗ – про стан цивільного захисту в м. Чернівці;
• 3/ПЦЗ – основні показники стану цивільного захисту;
• 1 СІЗ/ЦЗ – відомості про стан укриття населення у фонді захисних споруд ЦЗ;
• 5/РХЗ – основні показники щодо радіаційного та хімічного захисту.

2.5. На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.11.2012року №952-р ”Про затвердження Плану основних заходів цивільного захисту на 2013рік”, розпорядження голови Чернівецької обласної державної адміністрації від 21.12.2012року № 920-р ”Про затвердження Плану основних заходів цивільного захисту Чернівецької області на 2013 рік” та з метою підвищення готовності Чернівецької міської ланки територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту, в м. Чернівці видано розпорядження Чернівецького міського голови від 26.12.2013 року № 361-р ”Про затвердження Плану основних заходів цивільного захисту м. Чернівців на 2013 рік”, в якому сплановані важливі заходи на вирішення питань з цивільного захисту міста, а саме:

протягом 2013 року продовжувались заходи з технічної інвентаризації ЗСЦЗ. Станом на 01.12.2013 р. по місту проінвентаризовано 102 ЗСЦЗ, що становить 70,8 відсотків від загальної чисельності. З них за формами власності визнано: державної – 23(15,9%), обласної комунальної – 5 (3,5%), міської комунальної – 68 (47,2%, приватної – 5 (3,5%), колективної – 1 (0,7%). Заходи з проведення ТІ ЗСЦЗ продовжено на 2014 рік;
• розроблено План дій органів управління цивільного захисту міста з підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2013 році та затверджено на Комісії з питань ТЕБ та НС. Внесені зміни та відкориговані плануючі документи: План дій органів управління та реагування на надзвичайні ситуації, пов’язаних з паводком та повінню, План евакуації населення при загрозі і виникненні надзвичайних ситуацій та організації життєзабезпечення евакуйованих.
Всі заходи заплановані Планом виконані. В зимово-весняний період 2013 року лід на річках міста пройшов без перешкод;
• уточнені Плани дій щодо протипожежного захисту лісів у пожежонебезпечний період та мобілізаційно – оперативні плани ліквідації лісових пожеж на території міста 2013 року, відкориговано склад сил і засобів, що залучаються до гасіння пожеж. Проведено засідання міської постійно діючої комісії з питань ТЕБ та НС прот. №7 від 10.05.2013р. з питанням денним «Про заходи щодо недопущення лісових пожеж та пожеж в лісосмугах і парках культури на території міста»;
• з керівниками комунальних житлово-ремонтних підприємств міста, головами садівничих товариств проведені робочі наради, щодо недопущення підпалів хмизу, сміття на закріплених територіях та проведено робочу нараду з Державним дослідним господарством ”Центральне” щодо заборони спалювання стерні, з попередженням цих посадових осіб про персональну відповідальність за невиконання вимог відповідного Указу Президента України та рішення РНБО України, розміщено ряд статей в засобах ЗМІ;
• на вимогу розпорядження голови Чернівецької ОДА від 22.04.2013 року № 226-р „Про попередження виникнення можливих надзвичайних ситуацій, травмування та загибелі людей на водних обєктах області у весняно – літній період 2013 року” та розпорядження Чернівецького міського голови від 16.05.2013 року №128-р „Про попередження виникнення можливих надзвичайних ситуацій, травмування та загибелі людей на водних об’єктах міста в весняно-літній період 2013 року”, доручені керівникам всіх рівнів заходи про посилення безпеки населення, а особливо дітей на водних обєктах міста на 01.06.2013 року були виконані та додатково проведено ряд інших заходів запропонованих розпорядженнями та рішенням міської комісії з питань ТЕБ та НС;
• розроблено Комплексний план заходів щодо попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і пожежної безпеки в осінньо – зимовий період 2012/2013 років в місті Чернівцях (затверджений на засіданні міської комісії ТЕБ та НС в вересні місяці 2012 року прот. №8 від 28.09.12р.) План виконано в повному об’ємі;
• відповідно до вимог Розпорядження міського голови від 06.11.2012 року № 315-р «Про заходи з розчистки вулиць і площ міста від снігових заметів в зимовий період 2012-2013 року» розроблено План підготовки органів управління та сил цивільного захисту до дій в екстремальних осінньо-зимових умовах 2012-2013 років, узгоджено перелік підприємств, що мають спеціальну техніку, яка застосовується під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та підготовлено додатки до розпорядження щодо залучення підприємств і організацій незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності по виділенню сил і засобів для проведення рятувальних та інших невідкладних робіт при загрозі і виникненні надзвичайних ситуацій в зимовий період 2012/2013 років;
• розроблено План заходів щодо попередження надзвичайних ситуацій і охорони життя людей на воді у зимовий період 2012-2013 років на території міста Чернівців;
• на виконання вимог наказу начальника цивільного захисту міста Чернівців від 17.05.13р. №1 «Про проведення огляду конкурсу на кращу навчально – матеріальну базу з цивільного захисту та на кращий навчально – консультативний пункт» міста, організовано та проведено такий огляд – конкурс. За результатами огляду –конкурсу призові місця зайняли:
– Чернівецький національний університет ім.. Ю.Федьковича (1 місце);
– Чернівецький торгівельно-економічний університет КНТЕУ (2 місце);
– Обласний центр ЕМД та медицини катастроф (3 місце);
• в травні 2013 року розроблено План реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків відповідно до вимог діючих законодавчих та розпорядчих актів;
• розроблено План заходів щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені і дощових паводків у весняно-літній період 2013 року, який затверджено на міській постійно діючій комісії ТЕБ та НС (протокол №1 від 22.01.2013 р.). В зимово-весняний період 2013 року льодохід на річках міста пройшов без ускладнень;
• з метою своєчасного реагування на ймовірну загрозу підтоплення територій міста, між управлінням НС та МР міської ради та Чернівецьким обласним центром з гідрометеорології електронною поштою організовано обмін інформацією щодо рівня води р. Прут та її притоків, проводився щоденний моніторинг з відмітками у відповідному журналі.
• на виконання вимог наказу начальника цивільного захисту Чернівецької області від 24.05.2013 р. №2, з метою виявлення радіоактивних відходів (далі – РАВ), забезпечення контролю за їх накопиченням і переміщенням, своєчасної передачі спеціалізованим підприємствам по їх поводженню, в місті протягом серпня-вересня 2013 року управлінням НС та МР міської ради організована та проведена 5-та державна інвентаризація РАВ. В ході інвентаризації встановлено що на Чернівецькому обласному комунальному підприємстві ”Кіновідеопрокат” зберігаються радіоізотопні індикатори диму РІД-6М у кількості 50 шт. та сигналізатори диму типу КИ-1 у кількості 8 шт. Комісійним обстеженням порушень у зберіганні РАВ не виявлено;
• організовано впровадження на об’єктах підвищеної небезпеки систем виявлення загрози надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і локальних систем оповіщення населення у зонах можливого ураження та персоналу таких об’єктів;
• проведено облік усіх водних об’єктів на відповідних адміністративних територіях, у тому числі непристосованих для відпочинку громадян. Складено Перелік всіх водних об’єктів, які розташовані на території міста та затверджені карти – схеми місць масового відпочинку людей на воді, любительської та спортивної риболовлі.

Всі заходи заплановані Планом основних заходів ЦЗ м. Чернівців на 2013 рік в основному виконані, невиконаними з об’єктивних причин залишаються заходи:
• забезпечення непрацюючого населення міста та населення яке потрапляє в прогнозовані зони ураження при аваріях на ХНО засобами індивідуального захисту;
• забезпечення всіх спеціалізованих служб цивільного захисту засобами індивідуального захисту;
• накопичення матеріально-технічних резервів для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій суб’єктами господарської діяльності міста;
• доукомплектування аварійно-ремонтних бригад міських аварійних служб новою спеціальною технікою і обладнанням;
• облаштування на потенційно небезпечних обєктах систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій;
• не проведено в повному обсязі паспортизацію об’єктів підвищеної небезпеки.

3. Заходи щодо попередження надзвичайних ситуацій та виконання реалізації державної політики у сфері цивільного захисту Чернівецькою міською ланкою територіальної системи єдиної державної системи цивільного захисту (далі – ЄДС ЦЗ)

Управлінням НС та МР міської ради, як робочим органом міської постійно діючої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, здійснено організаційне, інформаційне та методичне забезпечення її роботи.

Виконання попереджувальних заходів та вирішення оперативних питань з ліквідації аварійних ситуацій, які мали місце протягом минулого року на території міста організовувалося міською постійно діючою комісією з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Згідно плану роботи міської постійно діючої комісії з питань ТЕБ та НС, заплановані заходи на 2013 ріквиконані в повному обсязі, крім того були розглянуті позачергові питання, які потребували негайного вирішення. Всього за звітний період проведено 13 (тринадцять) засідань Комісії, з них 2 позачергових, на яких розглянуто 39 питань та винесено 165 рішень комісії:

– про роботу міської постійно – діючої Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в 2012 році;

– про внесення змін до складу посадових осіб міської постійно діючої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій;

– про хід виконання «Плану заходів щодо попередження надзвичайних ситуацій і охорони життя людей на воді у зимовий період 2012/2013 року на території міста Чернівців»;

– про затвердження Плану дій органів управління цивільного захисту міста з підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2013 році (протокол №1 від 22.01.13р.);

– про стан пожежної безпеки на території міста Чернівців та посилення протипожежного захисту в зимовий період 2013 року;

– про хід виконання «Комплексного плану заходів щодо попередження надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру і пожежної безпеки в осінньо – зимовий період 2012/2013 років в місті Чернівці» (протокол №2 від 01.02.13р.);

– по факту колективного звернення мешканців будинків вул. Барбюса, 3,5 до Чернівецької міської ради щодо руйнації та аварійного стану будинку по вул.. Гагаріна,2 та загрози їх життю і помешканням (протокол №3 від 11.02.13р.);

– щодо аварійного стану житлових будинків по вул. Київській,17 та Шухевича Романа,6;

– щодо аварійної ситуації каналізаційного колектору по вул. Роменській,10 (протокол №4 від 04.03.13р.);

– про готовністьвиконавчих органів місцевого самоврядування та об’єктів господарської діяльності до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2013 році;

– про необхідність проведення капітального ремонту гідротехнічних споруд насосної станції «Берегова» в районі автомобільного та залізничного мостів у м. Чернівці (видалення осілих острівних наносів);

– про затвердження Плану першочергових (невідкладних) запобіжних заходів щодо запобігання надзвичайним ситуаціям техногенного та природного характеру на потенційно-небезпечних об‘єктах і територіях міста Чернівців на 2013 рік (протокол №5 від 22.03.13р.);

про готовністьвиконавчих органів місцевого самоврядування та об’єктів господарської діяльності до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2013 році;

про першочергові заходи щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах міста;

– про запобігання пожеж, пов’язаних із горінням сухої трави та залишків сухої рослинності в період 2013 року;

про загрозу руйнування газопроводу низького тиску діам. 100 мм., яка виникла в результаті зсуву ґрунту по вул.. Бориспільській,5 м. Чернівців;

щодо створення робочої групи з вивчення питань залучення коштів інвесторів для проектування та будівництва споруд інженерного протипаводкового захисту на лівому березі р. Прут» (протокол №6 від 17.04.2013р.);

– про стан здійснення протизсувних заходів на території міста;

– про стан здійснення протипаводкових заходів на території міста;

– про заходи щодо недопущення лісових пожеж та пожеж в лісосмугах і парках культури на території міста;

– про стан утримання захисних споруд цивільної оборони (цивільного захисту) міста в готовності до використання за призначенням та про хід технічної інвентаризації ЗС;

– про стан протипожежного водопостачання в м. Чернівці». (протокол №7 від 30.05.2013р.);

– про вибух газу в житловому будинку по вул.. О. Пчілки,5 (протокол №8 від 16.08.2013р. – по навчанню );

– про стан створення та накопичення місцевих та об’єктових матеріальних резервів для ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

– про стан підпірної стінки на березі р. Мошків білі дитячої установи №23 по вул.. В. Александрі,30;

– про заходи щодо запобігання випадків отруєння населення грибами (протокол №9 від 22.08.2013р.);

– про стан та хід підготовки підприємств житлово – комунального господарства до роботи в осінньо – зимовий період 2013- 2014 років;

– про протипожежний стан навчальних закладів м. Чернівців та їх готовність до експлуатації в навчальному 2013-2014 році;

– про вжиття додаткових заходів щодо покращення стану протипожежного захисту ринків. (протокол №10 від 22.10.2013р.);

– про стан техногенної безпеки на території міста Чернівців;

– про виконання Правил улаштування, експлуатації та технічного обслуговування систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виявлення на підприємствах м. Чернівців . (протокол №11 від 12.11.2013р.);

– про виконання обласної Програми страхового фонду документації щодо першочерговості закладання обласного фонду документації на продукцію та потенційно-небезпечні об’єкти;

– про першочергові заходи щодо попередження загибелі людей на водних об’єктах міста в зимовий період 2013-2014 років та затвердження Плану заходів щодо запобігання загибелі людей у зимовий період 2013-2014 років на водних об’єктах м.Чернівців».

– про підсумки комплексної перевірки стану реалізації державноїполітики у сфері цивільного захисту та організації роботи з питань техногенної і пожежної безпеки у м.Чернівці.

– про роботу міської комісії з питань ТЕБ і НС у 2013 р та затвердження плану роботи на 2014 рік (протокол №12 від 12.12.2013р.);

– про виконання Плану першочергових (невідкладних) запобіжних заходів щодо запобігання надзвичайним ситуаціям техногенного та природного характеру на потенційно-небезпечних об‘єктах і територіях міста Чернівців на 2013 рік;

– про затвердження Плану усунення недоліків за результатами комплексної перевірки стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту та організації роботи з питань техногенної і пожежної безпеки у м.Чернівці (протокол №13 від 23.12.2013р.).

4. Заходи пов’язані з виконанням нормативно-законодавчих актів, плануючих документів цивільного захисту
• проведено уточнення показників Плану інженерного та радіаційно-хімічного захисту населення м. Чернівців від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. В Плані проведений розрахунок (довгострокове планування) зон можливого хімічного ураження: глибина, площа та кількість населення, яке попадає в зону можливого хімічного ураження при аваріях на хімічно-небезпечних об’єктах (ХНО) міста, його можливі втрати, в т. ч. і на особливий період. Уточнені режими радіаційного захисту населення міста, порядок їх введення та заходи які при цьому виконуються;
• уточнено Паспорт ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на території м. Чернівців. В Паспорті ризику виникнення надзвичайних ситуацій на території м. Чернівців уточнено перелік підприємств, які в своїй діяльності використовують закриті прилади іонізуючого випромінювання (всього 16 установ). В основному це медичні лікувально-профілактичні заклади з наявністю рентгенівських установок та радіоізотопних приладів;
• уточнена кількість та розроблений Єдиний реєстр аварійних, ветхих та загрожуючи обвалом будинків м. Чернівців;
• уточнено Перелік підприємств, установ та організацій м. Чернівців, які віднесені до категорій цивільного захисту та продовжують роботу в особливий період;
• розроблені відповідні рекомендації, які надані департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради для подальшої передачі проектній організації, з метою оформлення завдання на розробку розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту при виконанні генерального плану м. Чернівців на мирний час та особливий період, згідно додатку Б до ДБН Б.1.1-5:2007 ”Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження розділу інженерно-технічних заходів цивільного захисту”;
• спільно з департаментом економіки міської ради відпрацьований порядок взаємодії стосовно подальшого використання захисних споруд цивільного захисту, термін дії оренди яких підходить до закінчення;
• розроблено Перелік суб’єктів господарювання, які можуть залучатися за їх згодою до проведення санітарної обробки людей та спеціальної обробки одягу в разі настання надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Спільно з департаментом економіки організована робота по заключення цивільно-правових угод з цими с суб’єктами господарювання.

5. Організація та здійснення заходів з забезпечення евакуації населення із зон надзвичайних ситуацій

Евакуаційною комісією міста, організацію діяльності якої покладено на управління НС та МР міської ради, організовано виконання заходів передбачених планом роботи комісії на рік. Заплановані заходи (нижче висвітлені основні заходи), а саме:
• на основі заявок щодо залучення необхідної кількості автотранспорту для проведення евакуації населення м. Чернівців, складено акт уточнення виділення транспорту для проведення евакуаційних заходів в м. Чернівцях при виникненні надзвичайних ситуацій місцевого регіонального та державного рівнів;
• розроблено План – графік автотранспортного забезпечення евакозаходів м. Чернівців при виникненні надзвичайної ситуації;
• через районні евакуаційні комісії проведено уточнення взаємоузгоджених планів приймання та розміщення населення міста у безпечних районах області;
• відкориговані на всіх рівнях плани медико-санітарного забезпечення населення у разі необхідності його евакуації при виникненні загрози або виникнення надзвичайної ситуації техногенного і природного характеру;
• визначено кількість, місця розташування на маршрутах проведення евакуації населення міста пересувних та стаціонарних автозаправочних станцій, станцій технічного обслуговування на об’єктах господарської діяльності не залежно від їх форм власності та складені з ними відповідні угоди по забезпеченню заправки автотранспорту пальним та проведення ремонтних робіт автотранспортних засобів при проведенні заходів по евакуації населення міста у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Станом на 01.01.2014 року міською евакуаційною комісією проведено 4 (чотири) засідання Комісії, на яких розглянуто 10 питань та винесено 25 рішень комісії:
• про результати роботи евакуаційної комісії м. Чернівців за І квартал 2013 року;
• про перевірку щодо стану готовності до дій за призначенням збірних евакуаційних пунктів Садгірського району (протокол №1 від 03.04.2013р.);
• про коригування плану медико-санітарного забезпечення населення у разі необхідності його евакуації при виникненні загрози або виникнення надзвичайної ситуації техногенного і природного характеру;
• про коригування та уточнення плану по забезпеченню постійної готовності сил і засобів до евакуації хворих та персоналу закладів охорони здоров’я у випадку аварій техногенного, природного або терористичного походження;
• про усунення виявлених недоліків щодо перевірки та стану готовності до дій за призначенням збірних евакуаційних пунктів Садгірського району (протокол №2 від 20.06.2013р.);
• про перевірку стану готовності до дій за призначенням збірних евакуаційних пунктів Шевченківського району;
• про проведення тренування евакуаційних органів м. Чернівців у разі аварії на хімічно – небезпечному об’єкті 25.09.2013 року;.
• про визначення, місць розташування на маршрутах проведення евакуації населення міста пересувних та стаціонарних автозаправочних станцій, станцій технічного обслуговування» (протокол №3 від 12.09.2013р.);
• про підведення підсумків роботи евакуаційної комісії за 2013 рік та визначення завдання на 2014 рік (протокол №4 від 18.12.2013р.).

В 2013 році робота евакуаційної комісії міста була направлена на здійснення заходів з скорочення термінів евакуації населення міста та безпечного проведення таких заходів, а саме:
• в зв’язку з технічною можливістю кількість автотранспорту призначену для евакуації населення збільшено з 217 до 280 одиниць;
• в ході корегування плану евакуації населення у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації техногенного та природного характеру в минулому році, враховуючи незначну відстань до пунктів розміщення евакуйованого населення в заміські зони переглянуто маршрути слідування, застосування комбінованого способу доставки населення до пунктів призначень, дозволило при евакуації збільшити кількість піших колон, що дає змогу скоротити час проведення евакуаційних заходів;
• в зв’язку з мобілізацією значної кількості приватного транспорту для евакуації населення збільшується кількість посадочних місць у запланованому транспорті, що дає змогу зменшити кількість рейсів. Проведення зазначених заходів в значній мірі зменшили термін евакуації населення;
• управлінням НС та МР міської ради розроблені розрахунки зон можливого хімічного ураження в місті міста Чернівці та кількості людей, що потребують евакуації (виведення) та розрахунки евакуації населення м. Чернівців, яке може бути відселене в безпечні місця, у разі виливу хімічно – небезпечних речовин на залізничній станції ” Чернівці ”», відповідно до вимог спільного наказу міністерств (з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, аграрної політики, економіки, екології і природних ресурсів) України від 27.03.2001 № 73/82/64/122 та направлені в районні евакуаційні комісії;
• управлінням НС та МР міської ради, як робочим органом міської евакуаційної комісії розроблено методичний посібник в електронному вигляді керівних документів та необхідних документів для евакоорганів, при здійснені заходів по евакуації населення міста;
• 10 квітня 2013 року евакуаційною комісією Шевченківського району м. Чернівців організовано та проведено семінар нараду за участю представників обласної, міської, районних евакуаційних комісій та відповідних служб ЦЗ міста «Щодо організації роботи евакуаційних комісій та евакуаційних органів в період повсякденної діяльності та при виникненні надзвичайних ситуацій»

6. Координація діяльності сил цивільного захисту Чернівецької міської ланки підсистеми ЄДС ЦЗ щодо до дій за призначенням

Протягом 2013 року, відповідно до „Плану – графіку перевірки готовності органів управління та сил цивільного захисту до дій за призначенням” працівниками управління НС та МР міської радипроведені перевірки у сфері цивільного захисту міста Чернівців і інших органів управління до дій за призначенням, а саме:
• 15.02.13 р. здійснено перевірку підприємств, установ та організацій щодо стану готовності до весняного льодоходу, повені та паводків;
• перевірка стану готовності пунктів видачі засобів індивідуального захисту непрацюючому населенню міста:
– 18-20.03.13р – Шевченківський район;
– 21.03.13р. – Садгірський район;
– 25-27.03.13р. – Першотравневий район;
• перевірка наявності, оцінка стану, накопичення та відповідність номенклатури матеріально – технічного резерву для запобігання, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру в районах міста:
– 25.03.13р. – Садгірський район;
– 03.06.13р. – Першотравневий район;
– 22.07.13р – Шевченківський район.
Питання щодо створення та накопичення матеріального резерву розглянуті на комісії з питань ТЕБ та НС 22.08.13р. прокол №9;
• перевірка стану збірних евакуаційних пунктів міста та надання методичної допомоги:
– 25.03.13р. – Садгірський район;
– 03.06.13р. – Першотравневий район;
• 29 березня 2013 року була проведена планова перевірка стану готовності до дій за призначенням комунально-технічної служби цивільного захисту м. Чернівців. За результатами планової перевірки стану цивільного захисту, готовності до дій за призначенням служба оцінена, як ”відповідає вимогам”;
• в травні та жовтні місяці організовано перевірку зовнішніх джерел протипожежного водопостачання силами КП ”Чернівціводоканал”, відповідно до листа Чернівецького міського відділу управління ДСНС України в Чернівецькій області від 20.05.2013 року № 9/0/1999;
• з 15 – по 25.08.2013 р. управлінням НС та МР міської ради організовано перевірку районними у місті радами спільно з ДЖКГ міської ради з стану гідротехнічних споруд та готовності їх до роботи в умовах осінніх паводків, льодоходів та весняної повені. За результатами перевірки складені відповідні акти перевірки;
• 30.08.2013 р. здійснено перевірку стану готовності та захисту працюючого персоналу на насосній станції ”Біла” КП ”Чернівціводоканал”.
• 24.09.13р. проведена планова перевірка стану готовності до дій за призначенням служби торгівлі та харчування цивільного захисту м. Чернівців. За результатами планової перевірки стану цивільного захисту, готовності до дій за призначенням служба оцінена, як ”відповідає вимогам”;
• 02.10.13р. здійснено перевірку роботи відділів з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення районних у місті рад щодо підготовки органів управління та сил цивільної оборони до дій при ліквідації загрози або виникненні надзвичайних ситуацій, навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях мирного часу та в особливий період.

Найбільш наполегливо й ефективно виконували завдання цивільного захисту такі спеціалізовані служби цивільного захисту міста, як медична служба, служба сховищ та укриттів, торгівлі та харчування.
• 24.10.13р. комісією Чернівецької ОДА були проведені контрольні перевірки у сфері цивільного захисту та організації роботи з питань техногенної та пожежної безпеки виконавчих органів Чернівецької міської ради та районних у місті Чернівці рад щодо готовності до комплексної перевірки стану реалізації заходів державної політики у сфері цивільного захисту та організації роботи з питань техногенної та пожежної безпеки у Чернівецькій області працівниками ДСНС України. За результатами перевірки були складені акти, оцінка «Готові до виконання завдань»;
• згідно з “Планом основних заходів підготовки Цивільного захисту України на 2013 рік”, у період з 18 по 26 листопада в Чернівецькій області працювала комісія ДСНС України з проведення комплексної перевірки стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій.

До перевірки залучалися керівний склад ЦЗ міста Чернівців, міська постійно діюча комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, міська евакуаційна комісія, управління надзвичайних ситуацій та мобілізаційної роботи міської ради, спеціалізовані служби ЦЗ міста, керівний склад та формування ЦЗ підприємств, установ та організацій, які показали достатній рівень знань.

Стан реалізації заходів державної політики у сфері цивільного захисту в місті Чернівці комісією ДСНС України оцінено, як «обмежено готовий до виконання завдань», при цьому за 9 напрямками підготовки місто оцінено, як “відповідає вимогам”.

7. Координація діяльності аварійних служб міста для забезпечення життєдіяльності населення відповідальними черговими міської ради.

Головні спеціалісти управління надзвичайних ситуацій та мобілізаційної роботи, крім покладених на них функціональних обов’язків відповідно до Положення про управління, виконують функції відповідальних чергових міської ради в нічний час доби та 3 рази в місяць цілодобово.

В 2013 році при координації роботи аварійних, рятувальних підрозділів, які причетні до забезпечення нормального функціонування всіх систем життєзабезпечення населення ними було організовано вирішення більше 300 звернень мешканців міста з питань різного характеру.

Забезпечено організацію, координацію діяльності та взаємодію з аварійно – диспетчерською службою м. Чернівці «1580».

Під час чергування вчасно та правильно проводились реагування на команди «Бумеранг», «Габардин», «Зима 2013», які надходили від силових структур Чернівецької області та Чернівецької ОДА.

 8. Координація діяльності КБУ „Чернівецька міська рятувальна служба на воді” до реагування на надзвичайні ситуації та організації заходів безпеки відпочиваючих

З метою запобігання нещасних випадків на водних об’єктах міста Чернівців управлінням НС та МР міської ради підготовлено проект розпорядженням Чернівецького міського голови від 16.05.2013року № 128-р „Про попередження виникнення можливих надзвичайних ситуацій, травмування та загибелі людей на водних об’єктах міста в весняно-літній період 2013 року”. Цим розпорядженням, місцем масового відпочинку населення на воді у весняно – літній період 2013 року в межах міста Чернівців, визначено територію міського пляжу на вул. Донбасівській,5 за проектом відведення земельної ділянки. Відповідальним за утримання та організацію діяльності міського пляжу визначено комунальну бюджетну установу ″Чернівецька міська рятувальна служба на воді″, яка в минулому році здійснила ряд заходів для безпеки та дозвілля відпочиваючих на міському пляжі, а саме:
• організована співпраця з районними у місті радами по залученню відділів з питань благоустрою, санітарії та екології по роботі з власниками водних об’єктів щодо заборони відпочинку в невизначених для цього місцях;
• прийнято участь у проведенні занять з основ безпеки життєдіяльності в начальних закладах, з роз’ясненням вимог правил охорони життя людей та поведінки на водних об’єктах під час літніх канікул;
• проведена нарада за участю працівників міського відділу управління ДСНС України в Чернівецькій області з порядком денним “Щодо створення сприятливих умов захисту та безпеки населення на воді, розв’язання проблем захисту населення від надзвичайних ситуацій на водних об’єктах, попередження нещасних випадків і створення умов безпечного користування водними об’єктами в інтересах людей”; відпрацьовуються питання по залученню інвестицій для організації відпочинку на воді в літній та зимові періоди;
• встановлені кольорові стенди на алеях міського пляжу з застережень та правил поведінки дітей на воді;
• встановлені на водних обєктах міста, що знаходяться в зоні обслуговування службою та інших водних обєктах, де не визначені місця для купання, або виходу на лід укажчики “купатись заборено”, “вихід на лід заборонено”;

• надавалась відповідна інформація щодо безпеки та застереження населення під час його перебування на водних обєктах міста в друкованих виданнях, а саме в газетах “Свобода слова”, “Молодий буковинець”, “Доба”, “Погляд”, “Буковина”, “Чернівці” – 15 статей;
• організовано під час відпочинку населення щоденне, за допомогою гучномовців, проведення інструктажів щодо правил поведінки на воді в місцях масового в (Чернівецькій міській пляж, на озерах парку відпочинку “Жовтневий”);
В 2013 році для приваблення населення міста на міському пляжі виконано ряд заходів щодо покращення інфраструктури:
• проведено обстеження і очищення дна акваторії водолазами служби від сторонніх предметів перед початком купального сезону;
• організовано перевірку території пляжу відповідно до вимог нормативних документів органами санітарно – епідеміологічної служби;
• розширено та впорядковано берегову смугу пляжу;
• спланована поверхня землі на території пляжу;
• проведено поточний ремонт туалетів;
• споруджено дитячий ігровий комплекс (пісочниці, гойдалки, дитяча гірка);
• впорядкована волейбольна площадка;
• відведено місце під стоянку автотранспорту відпочиваючих;
• надана можливість відпочиваючим взяти на прокат лежаки та спортивний інвентар, мангали та шампури для самостійного смаження виробів з м’ясних продуктів;
• відпрацьовувались питання щодо залучення інвестицій для організації відпочинку населення на воді в літній та зимові періоди.

В минулому році КБУ „Чернівецька міська рятувальна служба на воді”залучалась до перевірки комісіями управління ДСНС України в Чернівецькій області до початку купального сезону та ДСНС України при проведенні комплексної перевірки стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій.

Служба оцінена комісіями, як “відповідає вимогам” до дій за призначенням.

В 2013 році працівниками КБУ «Чернівецька міська рятувальна служба на воді» в зонах відповідальності рятувальних станцій врятовано 45 осіб, з них 10 дітей. Загибелі на водних об’єктах не допущено.

9. Організація та проведення підготовки органів управління та сил цивільного захисту Чернівецької міської ланки підсистеми ЄДС ЦЗ, населення до дій у надзвичайних ситуаціях у мирний час та в особливий період

На виконання Постанови КМУ від 26.12.2001 року № 874 “Про удосконалення системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів і фахівців у сфері цивільного захисту”, розпорядження Чернівецької ОДА від 05.11.2012р. № 792-р “ Про підготовку та підвищення кваліфікації керівних кадрів та фахівців у сфері цивільного захисту в Чернівецькій області у 2013 році ” управлінням НС та МР міської ради, з метою підвищення кваліфікації керівних кадрів та фахівців з цивільного захисту міста Чернівців було розроблено План комплектування слухачами навчально – методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернівецької області та План – графік проведення на підприємствах, в установах, організаціях міста Чернівців спеціальних об’єктових навчань, тренувань з цивільного захисту та навчально – тренувальних занять на потенційно небезпечних об’єктах з відпрацювання дій за можливими аварійними ситуаціями у 2013 році.

Проведеними організаційними заходами в 2013 році на навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернівецької області здійснено підготовку керівних кадрів та фахівців у сфері цивільного захисту згідно Плану проходження підготовки, а саме:

На міських курсах цивільного захисту пройшло навчання 550 чол. (при плані 657 чол. що склало 83,7 % виконання плану), на обласних курсах 303 чол. (при плані 353 чол. що склало 86 % виконання плану). Слід відмітити, що більш цілеспрямовано і відповідально вирішувалися питання по комплектуванню центру слухачами, плануванню заходів з цивільного захисту та контролю за їх виконанням відділами з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Шевченківської та Садгірської у м. Чернівцях радах

Як видно з діаграми №8 з року в рік збільшується охоплення керівних кадрів для навчання на курсах цивільного захисту області.

9.1. З метою підвищення готовності органів управління сил та засобів ЦЗ Чернівецької ланки територіальної системи ЄДС ЦЗ до дій у надзвичайних ситуаціях та їх рівня готовності до виконання завдань в місті сплановано та проведено:
• 16 січня проведено командно штабне тренування з оперативною групою міської ради на тему: «Дії членів оперативної групи при сильних снігопадах на території міста»;
• 12 лютого проведено командно штабне тренування з оперативною групою міської ради на тему: «Дії керівного складу у разі загрози та виникнення НС пов’язаних з льодоходом, повінню та дощовими паводками»;
• 10 квітня евакуаційною комісією Шевченківського району м. Чернівців організовано та проведено семінар нараду за участю представників обласної, міської, районних евакуаційних комісій та відповідних служб ЦЗ міста «Щодо організації роботи евакуаційних комісій та евакуаційних органів в період повсякденної діяльності та при виникненні надзвичайних ситуацій»;

• 11 червня проведено командно штабне тренування органів управління та сил цивільного захисту на тему: «Дії органів управління та сил цивільного захисту у разі загрози або виникненні НС на газових мережах та газопроводах»;
• 23 липня проведено командно штабне тренування органів управління та сил цивільного захисту на тему: «Дії органів управління та сил цивільного захисту у разі загрози або виникненні НС в лісопарках та лісових масивах міста»;
• 15 серпня прийнято участь в тактико спеціальних навчаннях на тему: «Дії органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ в Чернівецькій області при вибуху газу на виробничому підприємстві та в житловому будинку»;
• 25 вересня проведено тренування евакуаційних органів м. Чернівців у разі аварії на хімічно – небезпечному об’єкті ТОВ «Малбі -Захід»;
• протягом 2013 року прийнято участь в проведенні 2 тактико спеціальних навчань (Аеропорт м. Чернівців, залізничний вокзал м. Чернівців) відповідно до графіку УСБ України в Чернівецькій області та в проведенні роздільного штабного тренування зі штабом району територіальної оборони №12”.

Крім того протягом року управлінням НС та МР міської ради спільно з районними у місті радами, управлінням освіти міської ради, НМЦ ЦЗ в Чернівецькій області та ЧМВ УДСНС України в Чернівецькій області в освітній галузі основну увагу зосередили на реалізації вимог “Положення про функціональну підсистему “Освіта і наука України” ЄДС щодо організації підготовки учасників навчально-виховного процесу і працівників закладів освіти до захисту і дій у НС”.

18 квітня прийнято участь в проведені показового Дня ЦЗ в ЗОСШ №24, ліцей №4,гімназія №3.

9.2. З метою підвищення готовності персоналу об’єктів сил та засобів ЦЗ формувань об’єктів господарської діяльності до дій у надзвичайних ситуаціях та їх рівня готовності до виконання завдань в місті сплановано та проведено 292 навчання, до участі в якихзалучено 19057 осіб.

Райони міста Комплексні об’єктові навчання Комплексні об’єктові тренування Штабні об’єктові тренування: Тактико-спеціальні навчання Навчально-тренувальні заняття на ПНО Тренування органів управління
Першотравневий 13 10 29 23 4 21
Садгірський 3 7 30 10 8 1
Шевченківський 7 33 68 12 12 1
місто Чернівці 23 50 127 45 24 23

10. Стан мобілізаційної готовності та мобілізаційної підготовки Чернівецької міської ради за зазначений період.

Мобілізаційна підготовка Чернівецької міської ради організовувалась та проводилась управлінням в 2013 році на підставі Законів України «Про органи місцевого самоврядування», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про оборону України», «Про військовий обов’язок і військову службу». Положення «Про порядок проведення мобілізації в Україні» затверджене Указом Президента України від 16.06.2001 року № 449, Положення «Про військово – транспортний обов’язок», затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2000 року № 1921, Положення про мобілізаційну підготовку народного господарства області № 116т від 18.12.1995 року, а саме:

10.1. Підготовлено:
• звіт про стан мобілізаційної готовності та мобілізаційної підготовки Чернівецької міської ради за 2013 рік та подано до вищих інстанцій;
• звіт про чисельність працюючих та заброньованих військовозобов’язаних Чернівецької міської ради станом на 01.01.2013 року та подано до вищих інстанцій.

10.2. Розроблено:
• план заміщення військовозобов’язаних, які підлягають призову на військову службу в разі мобілізації та у воєнний час;
• перелік посадових осіб міської ради, які мають мобілізаційні посвідчення;
• перелік заброньованих військовозобов’язаних Чернівецької міської ради;
• проведено розрахунок чисельної населення, яке підлягає нормованому забезпеченню на особливий період;
• визначено контингент, що отримує додаткове харчування на особливий період;
• план мобілізаційної підготовки Чернівецької міської ради на 2013 рік.

11. Організація заходів щодо роботи з виконавчими органами міської ради, міським воєнним комісаріатом, об’єктами господарської діяльності міста Чернівців до виконання мобілізаційних завдань

11.1. Уточнено: 
• розрахунок можливого залучення працездатного населення, зайнятого у домашньому та особистому підсобному господарстві, для виконання завдань щодо потреби оборони держави в особливий період;
• відомість наявності та потреби у спеціалістів згідно з планом на особливий період;
• план забезпечення потреби населення в основних продовольчих товарах на особливий період;
• план забезпечення потреби населення в основних не продовольчих товарах на особливий період;
• уточнені та доведені мобілізаційні завдання для підприємств – виконавців;
– план забезпечення населення в лімітних книжках на особливий період;
• зведені дані щодо потреби та можливостей нормованого забезпечення населення продовольчими товарами та непродовольчими товарами на особливий період;
• розрахунок потреби талонів на додаткові норми споживання продовольчих товарів за групами НЗН на особливий період;
• план розгортання карткових та дільничних бюро на особливий період;
• план розгортання контрольно-облікових бюро на особливий період;
• розрахунок потреби в закладах торговельної мережі усіх форм власності, які будуть задіяні в системі НЗН в особливий період;
• розрахунок потреби в підприємствах громадського харчування усіх форм власності, які будуть задіяні в системі НЗН на особливий період;
• зведений розрахунок потреби підприємств торговельної мережі та громадського харчування усіх форм власності, які будуть задіяні в системі НЗН на особливий період;
• розрахунок закріплення підприємств торговельної мережі та громадського харчування усіх форм власності за підприємствами та організаціями провідних галузей економіки на особливий період;
• розрахунок використання підприємств торговельної мережі та громадського харчування в особливий період;
• план забезпечення водою об’єктів житлово-комунального господарства в особливий період;
• план пропуску та очищення стічних вод міста в особливий період;
• план забезпечення газом об’єктів житлово-комунального господарства в особливий період;
• план теплопостачання об’єктів житлово-комунального господарства в особливий період;
• план електропостачання об’єктів житлово-комунального господарства в особливий період;
• план забезпечення перевезень населення міським та електротран – спортом на особливий період;
• перелік осіб, які мають право працювати з мобілізаційними документами.

12. Взаємодія з збройними силами України та надання їм шефської допомоги місцевими органами самоврядування

В 2013 році на виконання Указу Президента України від 27.09.2010 р. № 918/210 “Про питання шефства над Збройними Силами України“, управлінням НС та МР міської ради, з метою якісної організації шефської роботи Чернівецькою міською радою та районними у місті Чернівцях радами над підрозділами Збройних Сил України, розроблені Плани шефської роботи та організована така робота місцевими органами самоврядування, а саме:
• з нагоди відзначення 22-річниці Збройних Сил України у навчальних закладах проведені бесіди, диспути, книжкові виставки на теми військово-патріотичного виховання та тематичні години спілкування з ветеранами Збройних Сил, учасниками бойових дій, працівниками міської та обласної організації ТСО України;.
• протягом року надаватись допомога медикаментами, перев’язочними матеріалами та виробами медичного призначення лікувальними закладами міста;
• проведено 5 спортивних змагань серед допризовної молоді міста;
• проведено “круглі столи “, з лідерами молодіжних громадських організацій та молодих політологів з питань служби молоді в ЗС України;
• надавалась допомого військовим частинам комунальними підприємствами міста в ремонті мереж та благоустрої територій військових частин;
• керівництвом міської ради постійно приймалась участь в заходах святкувань, які проводились командуванням військових частин. В межах цих заходів, річниць та професійних свят відзначались кращі представники Збройних Сил України, інших військових формувань, ветерани та інші особи причетні до військово-патріотичного виховання грамотами, подяками, цінними подарунками та преміями. Так за минулий рік керівництвом міської ради були заохочені 47 військовослужбовців та службовців Чернівецького військового гарнізону.

13. Підготовлення проектів розпорядчих актів з основної діяльності управління НС та МР міської ради:
• розпорядження Чернівецького міського голови від 29.10.2013 року № 29 ДКС «М» «Про бронювання військовозобов’язаних – посадових осіб міської ради на період мобілізації та воєнного часу»;
• розпорядження Чернівецького міського голови від 26.12.2013 року № 349-р «Про організацію мобілізаційної роботи та визнання такими, що втратили чинність, розпорядження міського голови з цього питання»;
• розпорядження Чернівецького міського голови від 26.12.2012 року №361-р ’’ Про основні напрямки підготовки та завдання Чернівецької міської підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту населення і територій на 2012 р.’’;
• розпорядження Чернівецького міського голови від 10.12.2012р.№ 346-р ’’Про підготовку та підвищення кваліфікації керівних кадрів та фахівців у сфері цивільного захисту м. Чернівців у 2012 р.’’;
• розпорядження Чернівецького міського голови від 12.04.2013 року №104-р ’’Про спеціальну міську комісію з ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру’’;
• розпорядження Чернівецького міського голови від 29.04.2013 року № 118-р ’’Про план підготовки до комплексної перевірки стану реалізації державної політики у сфері цивільного захисту та організації роботи з питань техногенної і пожежної безпеки в місті Чернівці’’;
• розпорядження Чернівецького міського голови від 16.05.2013 року № 128-р ’’Про попередження виникнення можливих надзвичайних ситуацій, травмування та загибелі людей на водних об’єктах міста в весняно-літній період 2013 року’’;
• розпорядження Чернівецького міського голови від 29.07.2013 року № 198-р ’’Про порядок організації чергування заступників міського голови і відповідальних працівників виконавчих органів міської ради на робочих місцях у святкові дні для вирішення питань, пов’язаних ліквідацією НС’’;
• розпорядження Чернівецького міського голови від 29.07.2013 року № 202-р ’’Про створення спеціальної комісії’’;
• розпорядження Чернівецького міського голови від 20.11.2013 року № 320-р ’’Про призначення керівника робіт з ліквідації наслідків НС та створення міського штабу з координації з координації та ліквідації наслідків НС на території міста Чернівців’’.

14. Проблемні питання та пропозиції щодо покращення стану цивільного захисту

14.1. Рішенням Чернівецької міської ради від 29.09.2011 р. № 277 затверджена ”Комплексна програма запобігання надзвичайним ситуаціям та ліквідації їх наслідків в м. Чернівцях на 2011-2015 роки”, складовими частинами програми є заходи по організації рятування людей на водних об’єктах, ресурсне забезпечення, створення, накопичення та використання матеріальних резервів для запобігання, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їхніх наслідків та забезпечення пожежної безпеки, запобігання і реагування на надзвичайні ситуації та події – загальна вартість програми 1,225 млн. грн.

Кошти, передбачені Програмою в 2011-2012 роках, не виділялись. У 2013 р. для придбання спеціального обладнання Чернівецькій міській службі на воді з міського бюджету виділено 25,0 тис. грн. Для реалізації інших складових Програми коштів в 2013 році не виділялось.

14.2. На території м. Чернівців площа зсувних ділянок становить 2064,1 га. Результати проведених у 2009-2013 роках досліджень щодо розвитку зсувів свідчать про значну їх активізацію. Загрозливий стан розвитку зсувних процесів підтверджується черговою активізацією зсувів у червні 2010 року.

Верховною радою України прийнята Загальнодержавна цільова програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2013-2017 роки (закон України від 07.06.2012 р. № 4909-VI). Даною програмою тільки для м. Чернівців на поточний рік та на період її дії передбачено фінансування протизсувних заходів з державного бюджету відповідно 10,1 та 104,71 млн. грн.. З початку прийняття програми гроші з державного бюджету не надходили.

14.3. На виконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.11.2008 р. № 1473-р, доручення Кабінету Міністрів України від 14.08.2012 р. № 16633/39/1-10, додатку 1 до листа МНС України від 17.08.2012 р. № 03-7866/161, у 2012 році управлінням НС та МР міської ради був підготовлений пакет документів щодо спрощеного списання та зняття з обліку ЗСЦЗ непридатних до використання.

Зведена відомість, до якої за м. Чернівці було включено 10 ЗСЦЗ (інв. № 96035, 96072, 96036, 96051, 96074, 96048, 96070, 96038, 96089, 96095), встановленим порядком направлена до МНС України. Рішення щодо їх списання за спрощеним порядком станом на 01.01.2014 року не прийнято.

14.4. Серйозне занепокоєння викликає стан забезпечення непрацюючого населення міста та населення яке потрапляє в прогнозовані зони ураження при аваріях на ХНО засобами індивідуального захисту. Станом на 01.01.2014 року вище зазначене населення міста повністю не забезпечено засобами ЗІЗ.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *