Нові штрафи в трудовому законодавстві та що чекати роботодавцю « Офіційний портал Чернівецької міської ради
22.09.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
З 02 лютого 2020 року вступили в дію так звані «зменшені» розміри штрафних санкцій за порушення вимог законодавства у сфері оформлення трудових відносин. У новій редакції стаття 265 Кодексу Законів про працю України передбачає можливість юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку 1–3 груп, застосовувати попередження  про накладення штрафу у разі встановлення факту нелегальної зайнятості, та лише при повторному виявленні порушення протягом двох років із дня його вчинення накладати штрафну санкцію в розмірі 30 мінімальних зарплат. Розмір фінансових санкцій визначається в кратному співвідношенні до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом.

            Основними суттєвими змінами слід відокремити зменшення початкових штрафів за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення законодавства про працю в частині дотримання мінімальних державних гарантій (за умови невиконання вимог припису), а також за недопущення до проведення перевірки, перешкоджання в її проведенні з питань неоформлених працівників та неповної зайнятості.           

Інспектори праці відділу контролю за додержанням законодавства про працю департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради, які відтепер запрацювали за новим Порядком, при проведенні інспекційних відвідувань особливу увагу звертають на:

  • дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці;
  • на правильність оформлення трудових відносин;
  • ведення графіків роботи (змінності) працівників у разі передбачення такого режиму роботи правилами внутрішнього трудового розпорядку;
  • на достовірність обліку виконуваної роботи та відповідних витрат на оплату праці;
  • своєчасність виплати зарплати та інших виплат, передбачених нормативними актами роботодавця, працівникові.

Відтепер санкція, у разі невиконання вимог інспектора, накладатиметься за кожне виявлене порушення.

            Урядова влада закликає неухильно дотримуватися вищезазначених вимог законодавства, у зв’язку з чим регулярно проводяться по Україні та, зокрема, у місті Чернівці, інформаційно-роз’яснювальні кампанії щодо належного оформлення трудових відносин, своєчасного працевлаштування найманих осіб, дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці тощо.

У рамках здійснення превентивних заходів у вигляді відвідувань роботодавців інспекторами праці міської ради проінформовано більше 230 суб’єктів господарювання щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Протягом січня – лютого 2020 року здійснені безпосередні візити на місця провадження господарської діяльності роботодавців у сфері торгівлі, тимчасового розміщення та організації харчування та готельно-ресторанного бізнесу. Під час проведення інформаційної роботи на ринках  виявлені випадки здійснення господарської діяльності без державної реєстрації, про які  невідкладно повідомлені органи Управління Держпраці у Чернівецькій області та Державної податкової служби.

“Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю” – це наголос на тому, що роботодавцю доцільніше упередити протиправні вчинки, ніж потім виправляти власні помилки.

           

   Comments are closed.