Звіт про роботу відділу інформації, зв’язків з громадськістю та міжнародних відносин міської ради за 2013 рік « Офіційний портал Чернівецької міської ради
01.06.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
1. Робота із засобами масової інформації.

Діяльність Чернівецької міської ради, її виконавчого комітету та виконавчих органів постійно висвітлюється у засобах масової інформації та на офіційному веб-порталі міської ради. Зокрема, за 2013 рік було підготовлено й розміщено 3249 інформаційних повідомлень, статей, оголошень для офіційного сайту Чернівецької міської ради та засобів масової інформації.

Окрім того, згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації», на офіційному порталі міської ради та в газеті «Чернівці» оприлюднюються рішення сесій міської ради, її виконавчого комітету, розпорядження міського голови та інші нормативно-правові акти.

Щотижня для представників засобів масової інформації проводились прес-конференції й брифінги керівництва міської ради, її виконавчих органів та комунальних підприємств міста щодо важливих та актуальних питань. Також зберігся формат виїзних прес-конференцій та нарад із посадовими особами Чернівецької міської ради.

Керівники міської ради та її структурних підрозділів і комунальних підприємств брали участь у прямих ефірах щодо питань життєдіяльності міста, вирішення місцевих проблем на місцевих теле- та радіоканалах Завдяки цьому чернівчани мали змогу не тільки отримати оперативну інформацію щодо діяльності Чернівецької міської ради, її виконавчого комітету, виконавчих органів та комунальних підприємств, поставити власне запитання і одразу отримати на нього відповідь.

У 2013 році було продовжено розміщення інформації про діяльність Чернівецької міської ради та її виконавчих органів у соціальних мережах. Також відбувалося оперативне реагування на звернення мешканців у соціальних мережах чи в розділі коментарів на офіційному сайті міської ради. Чернівчанам була забезпечена можливість поставити будь-яке запитання про місто та його життєдіяльність і отримати на нього вичерпну відповідь.

2. Міжнародні відносини

В 2013 році відділом було проведено ряд переговорів та досягнуто міжнародних домовленостей, які призвели до підписання угод про побратимство між Чернівцями та містами Брянськ (Російська Федерація) і Белць (Республіка Молдова).

За звітний період відділом організовувались міжнародні зустрічі на рівні керівництва міської ради з метою залучення інвестицій в економіку міста, реалізації спільних проектів, розвитку співпраці в гуманітарній сфері тощо. Зокрема в 2013 році було організовано і проведено зустрічі керівництва міської ради з:
– Надзвичайним і Повноважним послом Федеративної Республіки Німеччина Крістофом Вайлем;
– Надзвичайним і Повноважним Послом Швейцарської Конфедерації в Україні Крістіаном Шьоненбергером;
– Надзвичайним і Повноважним Послом Індії в Україні Раджівом К. Чандером;
– Надзвичайним і Повноважним Послом Австрії Вольфом Дітріхом Хаймом;
– Генеральним консулом Республіки Польща у м. Львові Ярославом Дроздом;
– Генеральним консулом Республіки Польща у м. Вінниця Кшиштофом Свідереком;
– Генеральним консулом Румунії у Чернівцях Елеонорою Молдован;
– Міським головою м. Брянськ (Російська Федерація) Олександром Ковальовим;
– Міським головою м. Конін (Республіка Польща) Юзефом Новіцкі;
– Префектом Ясського повіту (Румунія) Ромео Олтяну;
– Головою повітової ради м. Ясси (Румунія) Крістіаном Адомніцій;
– Заступником міського голови м. Белць (Республіка Молдова) Олександром Усатим;
– Заступником міського голови м. Ясси (Румунія) Міхаєм Кірікою
– Парламентарями та депутатами місцевих рад Румунії, Польщі, Молдови, Австрії та Росії тощо.

Відділом було забезпечено участь офіційних делегацій міста у міжнародних заходах, які відбувалися в Румунії, Польщі, Угорщині, Словаччині, Австрії, Бельгії, Росії та інших країнах. Також було забезпечено участь міжнародних партнерів з Румунії, Польщі, Росії, Угорщини, Словаччини, Молдови в офіційних та святкових заходах, які відбувалися в Чернівцях, зокрема, день міста Чернівців, Петрівський ярмарок, Маланка-фест тощо.

Відділом постійно здійснюється діяльність у напрямку залучення іноземних партнерів у розвиток промислового комплексу міста, зокрема проводиться значна робота щодо реалізації спільних міжнародних інфраструктурних проектів в рамках програм передбачених транскордонним співробітництвом. Так, в 2013 році було проведено роботу в напрямку підготовки проектів по другому конкурсу в рамках Спільної операційної програми ЄС «Румунія-Україна-Республіка Молдова» та підготовлено процедуру контрактації проектів, які були визначені переможцями. Таким чином, Чернівецька міська рада прийматиме участь в реалізації наступних міжнародних проектів в рамках транскордонного співробітництва:
– «Покращення екологічної ситуації в басейнах річок Прут і Дністер через покращення систем очистки стічних вод в Чернівцях – Дрокії»
– «Будівництво притулку для бездомних тварин»
– «Інформаційна система безпеки дорожнього руху»
– «Доступ до інформації про екологічно чисті продуктів транскордонному регіоні»
– «Формування мережі інституцій інноваційної інфраструктури транскордонного регіону»

Відділом постійно проводиться робота щодо презентації та промоції міста в межах України та за кордоном, на зустрічах з міжнародними партнерами та представниками дипломатичними відомств. Працівники відділу брали участь в роботі над розробкою бренду міста. Спільно з генеральним консульством Угорщини у Вінниці та Генеральним консульством Румунії у Чернівцях співробітники відділу приймали участь в організації прес-турів для чернівецьких журналістів до Будапешту (Угорщина) та угорських журналістів до Чернівців, а також чернівецьких туроператорів та журналістів до Путни (Румунія).

Відділом проведено переговори щодо налагодження авіасполучення між Чернівцями та Варшавою (Польща). Зокрема відбулися зустрічі з Генеральним консулом Республіки Польща у Вінниці Кшиштофом Свідереком щодо реалізації даного проекту вже в 2014 році.

Протягом року, відділом було організовано ряд проектів у гуманітарній сфері. Спільно з м. Конін (Польща), влітку 2013 року був організований міжнародний дитячий табір в місті Поберьові (Польща) та в Чернівецькій області, де діти з малозабезпечених родин отримали змогу відпочити і оздоровитись за кордоном та в таборі, в межах нашого краю. А вже в 2014 році погоджено проведення міжнародного дитячого табору за участю й інших міст-побратимів Чернівців, зокрема планується провести міжнародну літню зміну в таборі «Ойкос» (Чернівецька область) за участі дітей з Коніна (Польща), Ясс (Румунія), Белць (Молдова), Брянська (Росія) та Чернівців.

З 31 липня по 3 серпня 2013 року у Чернівцях відділ спільно з французькою некомерційною асоціацію KONSTELLA network з міста Метц (Лотарингія, Франція) був реалізований україно-французький соціально-культурний проект Konstella days – Чернівці – 2013.

3. Робота з громадськими організаціями

У 2013 році працівники відділу взяли участь у понад 60 заходах громадських організацій, місцевих осередків політичних партій, розглянуто 292 усних та письмових звернень громадян; 73 звернень юридичних осіб; 17 клопотання релігійних установ, конфесій; відвідано заходи 11 політичних партій, 44 громадських організацій;

За звітний період було розглянуто та підготовлено відповідей більше 70 організаціям як політичним, так і громадським, а також громадянам на проведення масових заходів, мітингів, пікетів, протестів. Активно бралась участь у підготовці та проведенні масових заходах з нагоди державних та місцевих свят. Велась постійно перевірка дотримання норм законодавства та регламентуючих документів під час проведення масових заходів. Відбувалося активне спілкування з громадськими та політичними організаціями, сприяння в участі у масових заходах. Надавалися консультації щодо дотримання норм регламентуючих документів.

Відділ постійно сприяв роботі громадських організацій інвалідів та ветеранів, чорнобильців, політв’язнів та репресованих шляхом участі у відзначенні Міжнародного Дня громадян похилого віку, Дня ветерана, Міжнародного Дня інвалідів, Міжнародного Дня глухих, Дня білої тростини, Дня пам’яті жертв голодомору і політичних репресій з розробленими до цих дат конкретними заходами.

У 2013 році було організовано та проведено міський конкурс соціальних проектів з пріоритетних напрямків соціальна підтримка та адаптація інвалідів, бездомних, малозабезпечених та осіб похилого віку; охорона здоров’я та профілактика захворювань; молодіжна політика; громадська освіта, аматорська культура та спорт; розвиток місцевої ініціативи та місцевого самоврядування; міжнародна діяльність; охорона довкілля; збереження культурної спадщини. Конкурсною комісією переможцями було визнано 10 проектів, на виконання яких з міського бюджету було спрямовано 100 тис.грн.

1. Чернівецьке обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ\СНІД» – проект «Найдорожчий скарб – це діти» – 5 350 грн.;

2. Чернівецький міський благодійний фонд «Нова сім’я» – проект «Молодь міста не дасть СНІДу шансів!» – 10 000 грн.;

3. Чернівецька міська громадська організація «Комітет багатодітних матерів, дітей-інвалідів та дітей-сиріт» – проект «Від серця до серця» – 9 650 грн.;

4. Чернівецька обласна організація УТОС – проект «Побачити світ очима дитячої пісні» – 12 000 грн.;

5. Чернівецька міська організація Товариства Червоного Хреста – проект «Допомога інвалідам у адаптації до соціального життя» – 15 000 грн.;

6. Чернівецький єврейський громадсько-культурний фонд – проект «Зберегти не можна втратити: настінні розписи синагог Буковини» – 13 000 грн.;

7. Чернівецька обласна громадська організація «Буковинський мистецький центр відродження та сприяння розвитку румунської традиційної культури» – проект «Погляд у майбутнє» – 13 000 грн.;

8. Чернівецька обласна громадська організація «Буковинська агенція регіонального розвитку» – проект «Європейський тиждень мобільності у Чернівцях» – 4 000 грн.;

9. Чернівецька міська громадська організація «Жіночий клуб «Успішна чернівчанка» – проект «Промінь надії» – 10 000 грн.;

10. Чернівецька обласна громадська організація «Вертикаль» – проект «Здорова нація – багата держава» – 8 000 грн.

Також відділом з метою поширення всебічної інформації про Чернівці, популяризації культурної спадщини, формування позитивного і привабливого іміджу міста, а також для підтримки сучасних авторів і видавців була розроблена програма підтримки книговидання в місті Чернівці ім. Антона Кохановського Чернівецька міська програма підтримки книговидання імені бургомістра Антона Кохановського.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *