Звіт про роботу відділу інформації, зв’язків з громадськістю та міжнародних відносин міської ради за 2012 рік « Офіційний портал Чернівецької міської ради
09.04.2020


Аварійні телефони оперативних служб

Інформація щодо організації та
проведення мирних заходів


Звіти про фактично використані кошти та надані послуги МКП


Доступ до публічної
інформації


Стратегічний план розвитку Чернівців на 2012-2016 роки


Генеральний план міста


Схема зонування міста Чернівці


Схема тимчасових споруд міста Чернівці


Карта номінованої площі та буферної зони ЮНЕСКО


Межі центрального історичного ареалу


На допомогу захисникам БатьківщиниМИ В:
МІСТА-ПОБРАТИМИ ЧЕРНІВЦІВ

Клагенфурт Назарет Ілліт Саскатун Конін Сучава Тімішоара Солт Лейк Сіті Ясси Бєльці
1. Робота із засобами масової інформації.

Сектор інформації та зв’язків з громадськістю забезпечує широке висвітлення в міських, обласних та центральних засобах масової інформації діяльності Чернівецької міської ради та її виконавчих органів. Представники регулярно відвідують прес-конференції, брифінги, круглі столи та зустрічі, які організовуються двічі-тричі на тиждень, і на які виносяться актуальні для життя міста проблеми, регулярно практикується новий формат роботи із засобами масової інформації шляхом проведення виїзних прес-конференцій за участі посадових осіб міської ради.

Активно функціонує оновлений офіційний веб-портал Чернівецької міської ради, який відповідає всім вимогам закону про доступ до публічної інформації. На ньому оперативно розміщуються проекти рішень та рішення сесій, виконкому, розпорядження міського голови, новини про роботу ради та її виконавчих органів, графік особистого прийому всіх керівників міської ради, постійних комісій та департаментів. Створені сторінки Чернівецької міської ради у соціальних мережах, де всі охочі користувачі мережі Інтернет мають змогу ближче познайомитись з містом, структурою роботи органів міської влади та поставити запитання і отримати на нього повну та вичерпну відповідь.

Щодня в стрічці новин розміщується понад 10 повідомлень (всього з 01.01.12 по 31.12.12 на офіційному веб-порталі Чернівецької міської ради було розміщено 3303 інформаційних повідомлень). Як наслідок, за звітний період офіційний сайт міста Чернівці відвідало 306 327 користувачів Інтернету.

Для забезпечення прозорості і доступності діяльності структурних підрозділів міської ради, сектором інформації та зв’язків з громадськістю проводиться тісна і плідна співпраця із засобами масової інформації. Відбувається їх оперативне інформування щодо подій, які відбуваються в місті, діяльності міської ради та її виконавчих органів, забезпечується доступ представників ЗМІ до засідань, нарад за участі представників міської ради, організація інтерв’ю та коментарів керівництва міської ради.

Регулярно ведуться он-лайн трансляції засідань виконавчого комітету та сесій Чернівецької міської ради в мережі Інтернет. Крім того, матеріали щодо актуальних проблем життєдіяльності міста, роботи міської ради виходять в газеті «Чернівці» та інших друкованих засобах інформації. Звичною практикою стала участь керівництва міської ради її посадових осіб в ефірах на місцевих радіо та телеканалах.

Метою інформаційної політики Чернівецької міської ради є створення оптимальних умов для задоволення інформаційних потреб і реалізації конституційних прав громадян, органів державної влади і місцевого самоврядування, організацій, підприємств, громадських об’єднань на основі формування і використання інформаційних ресурсів та сучасних інформаційних технологій.

2. Міжнародні відносин

Проведено III щорічний поетичний міжнародний фестиваль MERIDIAN CZERNOWITZ. На фестиваль у 2012 році до Чернівців приїхали поети, митці й музиканти з 12 країн: Німеччини, Австрії, Швейцарії, Молдови, України, Росії, Польщі, Румунії, Ізраїлю, Франції, Великобританії та США.

На сьогоднішній день місто Чернівці має налагоджені тісні міжнародні контакти з своїми містами-побратимами, містами-партнерами, міжнародними організаціями тощо. Зусиллями відділу ці зв’язки активно розвиваються та стають продуктивнішими. Офіційні договори про побратимство підписані між Чернівцями та Сучавою (Румунія), Коніном (Польща), Клагенфуртом (Австрія), Подольськом (Росія), Назарет-Іллітом (Ізраїль), Солт-Лейк-Сіті (США), Саскатуном (Канада). Договори про партнерство – з Тімішоарою (Румунія), Ясами (Румунія), Вольфсбергом (Австрія).

12 квітня 2012 року відбулося урочисте підписання безстрокової угоди про співпрацю з австрійським містом Вольфсберг (Австрія, федеральна земля Карінтія). Угодою передбачається розширення зв’язків та всебічне співробітництво Чернівців та Вольфсберга в сферах економіки, екології, освіти, охорони здоров’я, спорту та культури.

6 жовтня підписано угоду про співпрацю в соціальній, економічній та культурній галузях між Чернівцями (Україна) та Яссами (Румунія).

За 2012 рік разом з міжнародними партнерами було реалізовано ряд проектів, спрямованих на розвиток взаємовідносин між містами та покращення життєдіяльності місцевих громад. Зокрема, в березні 2012 року вперше за історію міжнародного фестивалю культур міст-побратимів, який відбувається в м. Конін (Польща), Чернівці взяли в ньому участь. Наше місто представляли народний аматорський оркестр «Буковина» під керівництвом музиканта-віртуоза Євгена Тарнавського, народний ансамбль народного танцю «Юність» під керівництвом заслуженої артистки України Олени Козьмак та балетмейстера Павла Горюка. Крім цього, Чернівці на фестивалі були представлені роботами народних майстрів Миколи Шкрібляка, Володимира Ворончака та Дарії Стасюк, які привернули своєю майстерністю особливу увагу гостей і учасників міжнародного заходу. Крім цього, спільно з м. Конін (Польща), влітку 2012 року був організований міжнародний дитячий табір в місті Поберьові (Польща) та Чернівцях, де діти з малозабезпечених родин отримали змогу відпочити і оздоровитись за кордоном та в таборі, в межах нашої області. Також згідно з домовленостями досягнутими раніше, вперше був організований спільний археологічний табір за участі науковців та студентів з Чернівців, Коніна (Польща) та Брянська (Росія), який функціонував майже місяць в Польщі. Цього ж року вперше, чернівецькі юні художники взяли участь в міжнародному пленері, який відбувався у м. Варшава (Польща). Юні чернівецькі шахісти представляли наше місто на міжнародних змаганнях в Яссах (Румунія), що стало можливим завдяки налагодженню співробітництва між двома містами. Крім цього, протягом року, відбулося 4 обміни офіційними делегаціями як в Румунії, так і в Україні, що дало змогу оформити офіційні взаємовідносини між містами та спланувати роботу на наступний рік. Відділом було забезпечено участь офіційних делегацій міста у міжнародних заходах, які відбувалися в Румунії, Польщі, Угорщині, Словаччині, Австрії, Бельгії, Росії та інших країнах. Також було забезпечено участь міжнародних партнерів з Румунії, Польщі, Росії, Угорщини, Словаччини, Молдови в офіційних та святкових заходах, які відбувалися в Чернівцях, зокрема, день міста Чернівців, Петрівський ярмарок, Маланка-фест тощо. На разі ведуться переговори щодо налагодження наукових контактів між вищими навчальними закладами Черінвців, Ясс (Румунія) та Коніна (Польща), що дасть змогу розвивати відносини і в цьому напрямку. Також ведеться підготовка щодо налагодження партнерських зв’язків з новими міжнародними партнерами, зокрема, містами Брянськ (Росія) та Бєльці (Молдова).

Щодо розвитку транскордонного співробітництва, то в рамках 1-го конкурсу проектів Спільної Операційної Програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова» Чернівецька міська рада стала переможцем у пріоритеті 3 – проекти «Від людини до людини» з проектом «Розвиток мережі подієвого туризму на Буковині». В 2011 році було підписано контракт з Міністерством регіонального розвитку і туризму Румунії – Контрактним органом Програми про здійснення даного грантового проекту. в рамках проекту заплановано 25 культурологічно-туристичних заходів, направлених на підвищення туристичної привабливості транскордонного регіону Буковини, а також випуск відео- та друкованих промо-матеріалів про Чернівці та Буковину. Всі заплановані заходи проекту відбулися, результатами проекту стала низка нових традиційних фестивалів у місті Чернівцях, створення мережевого календаря подій транскордонної Буковини в друкованому та Інтернет-форматі, випуск рекламної та наочно-інформаційної продукції про місто.

На сьогодні розробляється низка проектів для участі в інших програмах Євросоюзу. Так, в 2011 році Чернівецька область увійшла до зони прийнятності Програми транскордонного співробітництва «Угорщина- Словаччина-Румунія-Україна». В межах ІІІ конкурсу проектів цієї програми розроблено два проекти в наступних пріоритетах:

– економічно-соціальний розвиток (захід «Гармонійний розвиток туризму») – проект «Чернівці – Прешов: туристичні імпульси партнерства»

– підтримка міжлюдської співпраці (фонд малих проектів «Від людини до людини») – проект «Чернівці – Раславіце: Міжкультурні фестивалі як шлях розвитку транскордонного туризму».

В межах ІІ конкурсу проектів Спільної Операційної Програми «Румунія – Україна – Республіка Молдова» підготовлено понад 40 концепцій проектів транскордонного співробітництва в сферах розбудови міської інфраструктури, розвитку інфраструктури кордону (міжнародний термінал в аеропорту «Чернівці», переходу на альтернативні джерела опалення, соціальна сфера, транскордонний розвиток туризму, будівництво сільськогосподарських ринків, креативної індустрії, центрів трансферу технологій, співробітництво в галузі освіти, медицини, міжкультурна співпраця тощо). Наразі на основі концепцій, які пройшли першій тур оцінки, розробляються проектні заявки, які будуть оцінені Моніторинговим комітетом Програми.

3. Робота з громадськими організаціями

За звітний період працівники відділу взяли участь у понад 70 заходах громадських організацій, місцевих осередків політичних партій, розглянуто 324 усних та письмових звернень громадян; 95 звернень юридичних осіб; 21 клопотання релігійних установ, конфесій; відвідано заходи 13 політичних партій, 52 громадських організацій;

За звітний період було розглянуто та підготовлено відповідей більше 60 організаціям як політичним, так і громадським, а також громадянам на проведення масових заходів, мітингів, пікетів, протестів. Активно бралась участь у підготовці та проведенні масових заходах з нагоди державних та місцевих свят. Велась постійно перевірка дотримання норм законодавства та регламентуючих документів під час проведення масових заходів. Відбувалося активне спілкування з громадськими та політичними організаціями, сприяння в участі у масових заходах. Надавалися консультації щодо дотримання норм регламентуючих документів.

У 2012 році відділом було організовано та проведено міський конкурс соціальних проектів з пріоритетних напрямків соціальна підтримка та адаптація інвалідів, бездомних, малозабезпечених та осіб похилого віку; охорона здоров’я та профілактика захворювань; молодіжна політика; громадська освіта, аматорська культура та спорт; розвиток місцевої ініціативи та місцевого самоврядування; міжнародна діяльність; охорона довкілля; збереження культурної спадщини. Було подано 16 проектів, з яких конкурсною комісією переможцями було визнано 12 проектів, на виконання яких з міського бюджету було спрямовано 100 тис.грн.

– «Завтра починається сьогодні», Регіональна благодійна асоціація «Сім’я і здоров’я» – 10 000 грн.

– «Промінь надії» для дітей сиріт, ЧМГО «Жіночий клуб «Успішна чернівчанка» – 10 000 грн.

– «Служба соціальне таксі: підвищення мобільності інвалідів м. Чернівці та професійна зайнятість інвалідів», ЧМГО «Народна допомога» – 9 000 грн.

– «Транспортна допомога лежачим хворим та інвалідам», Чернівецька обласна благодійна спілка самаритян – 8 000 грн.

– «Популяризація сталого транспорту – крок до покращення навколишнього середовища і умов життя в м. Чернівці» – 4 000 грн.

– «Створення координаційного центру притулку для тварин м. Чернівці», ЧОГО «Захист тварин» – 5 000 грн.

– «Здорова родина», ЧМГО «Комітет багатодітних матерів, дітей-інвалідів та дітей-сиріт» – 10 000 грн.

– «Соціально-медична допомога жертвам сталінізму», Чернівецьке міське товариство політв’язнів та репресованих – 8 000 грн.

– «Щасливі діти – щасливе майбутнє», Чернівецьке обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ\СНІД» – 7 000 грн.

– «Допомога в реабілітації стомованим інвалідам», Чернівецька міська організація Товариства Червоного Хреста – 12 000 грн.

– «Долаючи стереотипи», Чернівецький єврейський громадсько-культурний фонд – 8 000 грн.

– «Погляд у майбутнє», Буковинський мистецький центр відродження та сприяння розвитку румунської традиційної культури – 9 000 грн.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *